Google Pixel Ne Kadar Suya Dayanabiliyor ?

Google Pixel Ne Kadar Suya Dayanabiliyor ?

Google Pixel telefonların IP53 Suya ve Toza Karşı Dayanıklılık sertifikasına sahip. Peki Google Pixel Ne Kadar Suya Dayanabiliyor ?
Öncelikle IP sertifikası nedir kısaca ona değinelim.

IPXX şeklinde kodlanan numaralar cihazın suya ve toza ne kadar dayanıklı olduğunu anlatır. IP’den sonra gelen ilk rakam toza, ikinci rakam ise suya dayanıklılık seviyesini gösterir.

Örnek vermek gerekirse  IP57 sertifikasına sahip bir telefonda ilk rakam olan 5, cihazın normal şartlarda karşılaşabileceğiniz miktarda toza karşı dayanıklı olduğu ancak tamamen geçirmez olmadığı anlamına gelir. İkinci rakam olan 7 ise, cihazın kısa süreli suya girmeye yani su birikintisine düşmeye karşı dayanıklı olduğu anlamına geliyor.

IP sertifikası hakkında geniş bilgi için IP Derecelendirmesi Nedir?  yazımıza bakabilirsiniz.

Google yeni telefonları Google Pixel ve Pixel XL cihazların suya karşı dayanıklı olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Piyasadaki en büyük rakipleri iPhone 7 ve Galaxy S7’nin suya karşı dayanıklı olmasına karşılık Google Pixel’in suya ve toza karşı dayanıklılık göstermediği düşünülse de cihazın hem suya hem de toza karşı az da olsa dayanıklılık gösterdiği ortaya çıktı.

Google Pixel Ne Kadar Suya Dayanabiliyor

Rakipleri iPhone 7 ve Galaxy S7’de IP68 sertifikası kullanılmasına rağmen Google Pixel telefonlar IP53 sertifikasına sahip. Yani bu sertifika Google Pixel telefonların hafif yağışlarda ya da üzerine az miktarda su dökülmesine karşı suya dayanıklılık gösterebildiğini işaret ediyor ancak bu cihazlar rakipleri kadar suya ve toza karşı dayanıklılık gösteremiyor.

Kısacası basit yağışlarda ya da telefonunuzun üzerine su sıçraması gibi durumlarda Google Pixel suya karşı dayanıklılık gösterse de bu telefonlarla havuza ya da duşa girmeniz mümkün değil.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

  • YORUM
2017-08-18 21:19:13
2017-08-18 20:30:41
2017-08-18 20:19:56
2017-08-18 20:17:49
2017-08-18 20:12:19


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.