Google Play Açılmama Sorunu ve Çözümü

Google Play Açılmama Sorunu ve Çözümü

Google Play açılmama sorunu ile karşı karşıyaysanız yapabileceğiniz birkaç şey var. Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda Google Play uygulama mağazasını çalıştırmada sıkıntı yaşıyorsanız burada yer alan işlemleri denemenizde fayda var.

Google Play Açılmama Sorunu ve Çözümü

1. Google Play Önbelleğini Temizlemek

Birçok durumda Google Play’in önbelleğini temizlemek işe yarıyor. Depolama alanında geçici olarak saklanan dosyalar önbellek verileri, uygulamayı çalıştırdığınızda arayüzdeki ögelerin daha çabuk şekilde yüklenmesini sağlıyor. Bunları temizlemekte bir sakınca yok. “Ayarlar” > “Uygulamalar” yolunu izleyin. “Google Play” e dokunun ve ardından önbelleği temizleme seçeneğini çalıştırın.

Google-Play-Açılmama-Sorunu-ve-Çözümü-1

2. Google Play Verilerini Temizlemek

İlk ipucumuzdaki aşamalara benzer şekilde Google Play’in verilerini temizlemek de mantıklı olacaktır. Aracın çalışmasına depoladığı veriler neden oluyorsa bu yöntem sonunda olumlu sonuç elde edebilirsiniz. “Ayarlar” > “Uygulamalar” > “Google Play” yolunu izleyerek “Verileri Temizle” butonunu kullanın.

3. Google Play Güncellemelerini Kaldırmak

Zaman zaman bu işlem dahi olumlu sonuçlanabilmekte. Google Play güncellemelerinden sonra bazı akıllı telefonlarda sıkıntı ortaya çıkabilmekte. Google Play güncellemelerini kaldırmak için “Ayarlar” > “Uygulamalar” > “Google Play” yolunu izleyin ve “Güncellemeleri kaldır” butonuna dokunun. Google Play’in orijinal versiyonuna dönüş gerçekleşecektir. Buradan daha eski ama güncel versiyonlardan birisini indirip yükleyebilirsiniz.

Google-Play-Açılmama-Sorunu-ve-Çözümü-2

4. Google Play Servislerinin Veri ve Önbelleğini Temizlemek –>

1 2Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu