Mobil

Google Play Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

0
(0)

Eğer bir Android akıllı telefon veya tablet kullanıyorsanız bu mobil cihazınızı kişiselleştirmek için çeşitli uygulamalar indirip tablet veya telefonunuza yükleyebiliyorsunuz. Bu uygulamalar sizin kişisel kullanım bilgilerinizi kaydedebiliyorlar. Eğer telefonunuzu devredecekseniz bu uygulamaları silmeniz kişisel bilgilerinizin isteğiniz dışında görüntülenmesini engelleyebilmeniz için mantıklı bir yol olacaktır. Fakat yine de iş burada binmiyor; çünkü bu uygulamaların bulut depolama sistemleri üzerinde kaydettikleri verilere sonradan erişilebiliyor. Uygulamayı silmiş olsanız bile uygulama sonradan tekrar yüklenince kişisel veriler hatırlanabiliyor. Peki Google Play Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Android cihazlarda uygulama indirmek için Google Play ilk tercihimiz oluyor. Google Play Store varsayılan ayarlarında uygulama arama geçmişimizi kayıt altına alıyor. Bu nedenle daha önceden hangi uygulamaları kullandığımız Google Play arama geçmişi üzerinden görülebiliyor. Eğer telefonunuzu devredecekseniz Google Play geçmişinizi temizlemeniz gerekebiliyor. Biz de bu yazımızda Google Play arama geçmişi temizleme , Google Play arama geçmişi silme işlemini nasıl yapabileceğinizi resimli olarak anlatacağız.

Google Play arama geçmişi nasıl silinir?

Google Play Store arama geçmişini temizleme için ilk olarak Android cihazınızda Google Play’i açın. Google Play’i açtıktan sonra sol üst köşedeki menü tuşuna dokunun ve menüyü açın:

Google Play Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir 1

Menü açıldıktan sonra “Ayarlar” seçeneğini seçin:

Google Play Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir 2

Ayarlar menüsü açılınca “Yerel arama geçmişini temizle” seçeneğini seçin:

Google Play Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir 3

İşlemler bu kadar. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra artık Google Play üzerinde arama yaparken önceden yaptığınız aramalar öneriler olarak karşınıza çıkmayacak.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.