Mobil

Google Play Arama Geçmişi Silme

Başkaları tarafından görünmesini istemediğiniz Google Play Arama Geçmişi Silme nasıl yapılır sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Android işletim sistemli akıllı telefonlar ve tabletler için oyun ve uygulama mağazası olan Google Play her cihaza göre mevcut oyunları ve uygulamaları göstermektedir. Ayrıca eğer Google Play’de herhangi bir oyunu yada uygulamayı aradıysanız bu arama arama geçmişine kaydedilir ve her arama yaptığınızda bu aramalar karşınıza çıkar.

Akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi bir başkasına devretmeden ya da satmadan önce uygulamalarınızı kaldırmanız yeterli olmayabilir. Uygulamalar Cloud (Bulut) sistemini kullandıklarından bilgileriniz o cihazda daha sonra da hatırlanabilir ve 3. kişilerin eline geçebilir.

Bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda girdiğimiz siteler olsun yada yaptığımız işlemlerin telefonlar ve bilgisayarlar üzerinden bir kaydı vardır yani herşeyin kaydını tutmaktadır.

Özellikle internet tarayıcıları daha hızlı çalışması açısından girdiğimiz sitelerin bilgilerini tutmaktadır ve daha sonraki girişimizde daha hızlı olacaktır.Tabi bazen sıkıntılar olabilir ve Play store arama geçmişini silmemiz gerekebilir.

Google Play Arama Geçmişi Silme

Daha önce Play Store üzerinde yaptığınız aramaların telefonunuza göz atan birisi tarafından görüntülenmesini istemiyorsanız, arama geçmişini bir kaç küçük adım ile kolayca temizleyebilirsiniz.

1 – Android cihazınız dan Google Play Store’ u açın.

2 – Ekranın sol kenarından menü bölümünü çekerek açın ve Ayarlar tuşuna basın.

3 – Yerel Arama Geçmişini Temizle seçeneğini göreceksiniz.

Google Play Arama Geçmişi Nasıl Silinir ?

Buradan temizle dedikten sonra işlem kısa bir süre sonra olacaktır.

Bu işlemlerden sonra yapmış olduğunuz bütün arama sonuçlarınız Google Play’den silinmiş olacaktır. Bu tarz arama sonuçlarının sürekli görülmesinden hoşnut değilseniz Google Play arama geçmişini kapatabilirsiniz.

Google Arama Geçmişi Nasıl Kapatılır ?

1- Öncelikle Google hesabınızla cihazınızda oturum açın.

2- Bu link üzerinden Google Etkinlik Kontrolleri sayfasına gidin.

3- Orada yer alan “Aramalarınız ve göz atma etkinliğiniz” seçeneğini pasif yapın

4- Bu sayede Google arama geçmişiniz artık kayıt altına alınmayacaktır.

5- Diğer ayarlara alta bulunan “Diğer Kontrolleri Göster” seçeneği ile de ulaşabilirsiniz.

Google Play Alternatifi 5 Uygulama Mağazası

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu