Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

Android cihazlar için uygulama ve oyun indirme merkezi olan Google Play Hesabı Nasıl Açılır, Google Play hesabında oturum nasıl açılır anlatacağız.

Google Play Store Android cihazlar için oyun ve uygulamaların satıldığı bir market uygulamasıdır. Google play store da film, dergi, kitap, oyun ve uygulamaları ücretli yada ücretsiz indirip kullanabilirsiniz. Tabi bunlara sahip olabilmeniz için Google play store uygulaması indirip bir hesap açmanız gerekiyor. Yazımızda Google Play Hesabı Nasıl Açılır ve açılan hesapla nasıl giriş yapılır anlatacağız.

Android cihazlarda Google Play Store’a giriş yapabilmek için bir gmail hesabı oluşturmalı yada eğer hesabınız varsa gmail kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapmanız yeterlidir.

Google Play Hesabı Nasıl Açılır ?

 •  Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Genel Sekmesinde yer alan Hesaplar menüsüne girin.
 • Hesap Ekle sekmesini seçin.

Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

 • Hesap ekle bölümüne giriş yaptıktan sonra bir çok sosyal ağ platformunun logolarını göreceksiniz.Buradan Google olarak seçim yapmanız gerekiyor.Buradan yeni hesap yada mevcut hesap dedikten sonra işlemi sonlandırabilir ve istediğiniz hesabınızı ekleyebilirsiniz.
 • Gelen ekranda Adınızı ve Soyadınızı girerek İleri diyin.

Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

 • Sizden bir Gmail hesabı için kullanıcı adı girmenizi isteyecektir. İstediğiniz kullanıcı adını girin ve İleri diyin. Burada kullanılmayan bir kullanıcı adı girdiğiniz kontrol edilecektir. Eğer girdiğiniz kullanıcı adı kabul edilmezse farklı bir kullanıcı adı girerek işleme devam edin.

Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

 • Gelen ekranda sizden bir şifre oluşturmanız istenecektir. En az 8 karakterli unutmayacağınız bir şifre girin.

Gelen talimatları izleyin. Artık bir Google Hesabı oluşturdunuz.

Google Play hesabında oturum nasıl açılır ?

Eğer mevcut bir gmail hesabınız varsa android cihazınızda bu gmail hesabı ile oturum açabilir ve Google Play Store, Rehber, Takvim gibi uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mevcut bir Google Hesabıyla oturum açmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Ayarlar > Genel sekmesinde yer alan Hesaplar ve Senkronizasyon öğesine tıklayın. (Farklı android sürümlerinde Hesaplar bölümüne gelin.)
 • Hesap Ekle sekmesine dokunun.
 • Açılan pencerede Google uygulamasını seçin.
 • Eposta adresinizi ve şifrenizi girin ve İleri seçeneğini geçin. (Farklı android sürümlerinde aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Mevcut Hesap seçeneğini seçin ve ardından açılan pencerede eposta adresinizi ve şifrenizi girin.)

Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

Google Hesabı ile oturum açmış oldunuz. Cihazınız eğer veri bağlantısı (internet) varsa otomatik olarak webteki google hesabınızla cihazınızı senkronize edecektir. Artık Google Play Store üzerinden oyun ve uygulama indirmeye başlayabilirsiniz.


Android cihazlarda sık karşılaşılan Google Play Hata Kodları ve Çözümlerini buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.