Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

Android işletim sistemi kullanan tüm telefonlar ve diğer mobil cihazlar için Google Play hesabı olmazsa olmazdır. Google tarafından geliştirilen bu uygulama Android cihazlara oyun indirme, uygulama yükleme ve bir çok ayarda yardımcı olur. Bu yazımızda sizlere Google Play Hesabı Nasıl Açılır? Google Play nedir, nasıl üye olunur, Google Play hesap ayarları gibi bir çok konuda destek olmaya çalışacağız.

Google Play nedir?

Google Play, Android cihazlar için geliştirilmiş bir uygulama marketidir. Android işletim sistemi kullanan Samsung, LG, Sony, General Mobile, Vestel Venüs, Asus, Casper ve diğer tüm cihazlarda üretim sırasında yüklü olarak gelir. Bazı teknik hatalara bağlı olarak telefondan ya da tabletten Google Play silindi ise yeniden yüklenebilir, cihaz sıfırlanırsa silinmez.

(Google Play Store Çalışmıyor ise Ne Yapmalı?)

Google Play sayesinde telefonumuza oyun indirilebilir, ayarlar ve telefonumuzu zenginleştirecek bazı araçlar yüklenebilir. Yani telefonumuzla ilgili tüm uygulama yükleme işlemleri için Google Play’a ve bir Google Play hesabına ihtiyacımız vardır.

Google Play hesabı açma

Google Play hesabı açma Google üyeliği demektir. Eğer bir gmail hesabınız varsa yeniden Google Play hesabı almanız gerekmez. Üyelik işlemi buradan yapılabilir. Bilgisayardan Google Play hesabı açmak ve üyelik almak istiyorsanız biraz önce verdiğimiz adresi kullanabilirsiniz. Telefondan Google Play hesabı almak istiyorsanız gene yukarıdaki linki tıklayarak bir Google hesabı oluşturabilir ve Google’ın tüm hizmetlerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

(Google Play Store’da Kayıtlı Cihazlar Nasıl Kaldırılır?)

Google Play hesabı nasıl açılır2

Google Play giriş yapma

Yukarıda da belirttiğimiz gibi telefonunuza Google Play yükleme işlemi yapmanız gerekmez. Görselde ok ile gösterilen logo Google Play’a aittir. Telefonunuzun menüleri arasında göreceğiniz Play Store iconunu tıkladığınızda Google Play Store’a giriş yaparsanız. Uygulama indirme işlemi yapmak istediğinizde sizden üye girişi yapmanızı isteyecektir. Eğer bir üyelik aldıysanız hesap bilgileri ile buraya giriş yapabilirsiniz. Eğer üyelik yoksa sizden yeni hesap açma işlemi isteyecektir. Buradan bilgileri doldurarak yeni bir hesap açabilirsiniz. Buradan açtığınız hesap gene tüm Google ürünleri için geçerlidir. Yani hem Google Play hem Gmail, Youtube gibi tüm markalarda kullanabilirsiniz.

(Google Play Hata Kodları ve Çözümleri)

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak: Mobilge

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.