Google Play Oyunlar Nedir, Nasıl Kullanılır

Play Store üzerinden bir çok oyun ve uygulama indirmekteyiz. Play Store üzerinden indirilen bazı oyunlarda özellikle çoklu oyuncuyu destekleyen oyunlarda Play Games özelliği ekrana çıkmaktadır. Bu ekran üzerinden Play oyunlar bölümüne sizde katılabilirsiniz.

Google Play Oyunlar diğer arkadaşlarınız ile mücadele içerisinde olmanızı sağlıyor. Diğer arkadaşlarınız ile çoklu oyunculu oyunları oynayabilir ve onlarında başarı tablolarını görebilirsiniz. Play oyunlar ile giriş yaptığınız oyunu daha sonra kaldığınız yerden devam ettirebilirsiniz, bana göre en iyi özelliği bu diyebilirim.

Google Play Oyunlar Nedir, Nasıl Kullanılır

Google Play Oyunları bu adresten Android telefonunuza yükleyebilirsiniz. Nasıl Kullanıcam diyen kullanıcılar olacaktır, bundan da bahsedelim. Play oyunlara girdiğiniz de sizi karşınıza oyun profiliniz gelecek. Onun altında yer alan Yeni oyunlar keşfedin kısmından Play oyunlar girişi ile oynanabilen oyunlar yer almakta. Oynamaya devam et kısmında ise giriş yaptığınız oyunlara kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Oyuncu bul kısmından kendi arkadaşınızı arayıp bulabilirsiniz. Sol üst menüden açılan menüde Şimdi oyna, Oyunlarım, Gelen Kutusu, Oyuncular ve Keşfet menüleri yer almakta.

play-oyunlar-menu

Oyunlarım bölümünde son oynadığınız oyunlar ve oyunlarınız yer almakta. Dilerseniz oyunlarınıza bu bölümden devam edebilirsiniz.

Gelen kutusu bölümünde Oyunlardan gelen davetiye isteklerini ve hediyelerini görebilirsiniz. Arkadaşlarınız size burdan oyun içi maç teklifi yapabilir.

Oyuncular kısmından Takip ettiğiniz kişileri bulabilirsiniz. Keşfet kısmında ise Google Play oyunlar üzerinden en çok tercih edilen, en çok oynanan çok oyunculu oyunları bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu