Google Play Store Nasıl Türkçe Yapılır ?

Google Play Store Nasıl Türkçe Yapılır ?

Google Play Store son güncelleme ile Türkçe uygulama mağazası artık İngilizce diline çevrildi. Peki Google Play Store Nasıl Türkçe Yapılır ?

Google’ın Android uygulama mağazası olan Google Play Store‘a gelen son güncelleme ile beraber kullanıcılardan gelen şikayetlere göre Türkçe dilinin tamamen değişti görüldü.

Bununla beraber gelen dil sorununa bir çözüm üretilerek 3. parti uygulamalar yüklenmesi öneriliyor. Ancak sizlerin bu uygulamaları yüklemenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Böylece Google, bu durumun farkına vararak ve Türkçe dil sorununun çözümü için bir yeni güncelleme sunmaya hazırlanıyor.

Şimdilik beta sürümü yayınlanmış olan güncellemenin çok kısa süre içerisinde tam uygulama olarak gelmesi beklenmekte

Google Play Store Nasıl Türkçe Yapılır ?

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi bu durumu düzeltmenin çok fazla yolu var ancak bizim önereceğimiz yol en güvenli yol diyebiliriz.

Android cihazınızda ilk olarak Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store bölümüne gelerek sağ üst bölümde yer alan  üç nokta bağlantısına tıklamanız gerekiyor.

Daha sonra açılacak seçeneklerden “Güncellemeleri Kaldır” bağlantısına tıklayarak Google Play Store’un İngilizce olmasını sağlayan güncellemeyi kaldırmış olacaksınız.

Google Play Store Nasıl Türkçe Yapılır ?

Bu işlemlerden sonra sık sık Google Play Güncellemesi yapmalısınız şeklinde uyarılar alacaksınız. Ancak sakın güncellenmeyiniz. Güncellemeniz halidne tekrar İngilizce olacaktır.

Yeni Türkçe güncelleme gelmeye dek mutlaka bekleyiniz.

Google Play’de bulunan PEGI 3 – 7- 12 – 16 – 18 Nedir ?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.