Google Play Store Parmak İzi Güvenliği Aktif Etmek ?

Google Play Store Parmak İzi Güvenliği Aktif Etmek ?

Android 6.0 Marshmallowda parmak izi okuyucu ile Google Play Store Parmak İzi Güvenliği Aktif Etmek nasıl yapılır ?

Parmak izi okuma özelliği yeni güncelleme olan Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin en önemli özelliklerinden birisi olarak karşımıza çıktı ancak bu özellik ekran kilidi kısmında kullanılıyordu sadece ve kısıtlı bir kullanım idi diyebiliriz. Google bu durumu değiştirerek Google Play Store ‘da parmak izi ile satın alma özelliğini kullanıcılarına sundu.

Google Play Store Android 6.0 Marshamallow ile birlikte çok güzel bir özelliği hanesine yazmaya başlıyor diyebiliriz. Google Play Store’da satın alma işlemlerini artık şifre ile değil de parmak izi okuyucu ile yapabilirsiniz.

Bu parmak izi okuyucu ile Google Play Store’dan satın alma özelliği telefonun varsayılan haliyle pasif konumda olduğu için ayarlar kısmından sizin aktif etmeniz gerekiyor.

Google Play Store Parmak İzi Güvenliği Aktif Etmek ?

Bu özelliği aktif edebilmek için öncelikle Google Play Store uygulamasına giriyoruz ve ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. Ayarlara girdikten sonra Kullanıcı Ayarları kısmını göreceksiniz ve buna tıklıyoruz. Bu kısımda Parmak İzi Okuyucusunu aktif ettiğinizde sizden şifre isteyecektir ve bu şifreyi girdikten sonra artık Google Play Store işlemlerinizde parmak izi ile işlem yapabileceksiniz.

Eğer telefonunuzda parmak izi okuyucusu , Android 6.0 var ise bu özelliği çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.