Google Play’den Cihaz Kaldırma Nasıl Yapılır?

Google Play’den Cihaz Kaldırma

Android Cihazlarınızı Google Play’den Kaldırın

Google Play üzerinden uygulama indirirken birden çok cihaz kaydetmişseniz uygulama indirme butonunun hemen altında “Bu öğe tüm cihazlarınızla uyumlu (+)” uyarısını alırsınız ve artı (+) işaretine tıklayınca uyumlu olan cihazlarınızın listesini görürsünüz.

Peki farzedelim eklemiş olduğunuz cihazlardan birisini sattınız veya artık kullanmıyorsunuz.Bu cihazı nasıl Google Play üzerinden kaldıracaksınız veya gizleyeceksiniz?

Öncelikle şunu söyleyelim ki kesinlikle eklemiş olduğunuz cihazları kaldırıp silemiyorsunuz. Sistem buna izin vermiyor ve sadece cihazınızı gizleyebiliyorsunuz ve uygulama indirirken uyumlu cihazlar arasında gözükmüyor. Pekin bu gizleme işini nasıl yapacaksınız?

Google Play’de Cihaz Gizleme

Adım 1:

İlk önce play.google.com adresine gidin ve resimde de göreceğiniz üzere sayfanın en altında bulunan Siparişler ve Ayarlarım linkine tıklayın.

google-play-siparişlerim-ve-ayarlarım2

Adım 2:

Daha sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecektir. Burada yine kırmızı kutu ile gösterdiğimiz “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

google-play-siparişlerim

Adım 3:

Daha sonra aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere sisteme ekli olan cihazlarınız görüntülenecektir. Burada cihazların yanında yer alan “Menülerde göster” kutucuğundaki tiki kaldırırsanız artık Google Play üzerinden uygulama indirirken uyumlu cihazlar listesinde gözükmeyecektir.

google-play-ayarlar-cihazlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu