Google’dan Kibar Kullanıcısına Teşekkür

Google’dan Kibar Kullanıcısına Teşekkür

Alexa istatistiklerine göre dünya genelinde bir gün içerisinde en çok tıklanan site konumundaki Google, güzel bir olayın içerisinde yer aldı. Google’dan Kibar Kullanıcısına Teşekkür mesajı.

Google, 86 yaşındaki İngiliz kullanıcısı May Ashworth’a resmi Twitter hesabı üzerinden teşekkür etti.

Google’ın İngiliz kullanıcısına teşekkür etmesinin sebebini ise, May Ashworth’un Google üzerinden aramalarında “Lütfen, Teşekkür Ederim” gibi ifadeleri kullanma yoluna gitmesiydi.

Google'da Kibar Kullanıcısına Teşekkür-1

Google, Twitter üzerinden kullanıcısına teşekkür etti

Google, kibar kullanıcısının bu davranışını göz ardı etmeyerek, resmi Twitter hesabı üzerinden kullanıcıya teşekkür etme yoluna gitti.

Google söz konusu teşekkürünü, May Ashworth’un sosyal medya adresi bulunmaması nedeniyle torunu Ben Eckersley’in sayfası üzerinden iletti.

Google teşekkür mesajında; “Sevgili Ben’in büyükannesi. Umarım iyisinizdir. Dünyada var olan milyarlarca aramadan sizin yaptığınız aramalar bizi gülümsetti. Sorunuzun cevabı da 1998. Biz teşekkür ederiz!”ifadelerini kullandı.

Nitekim May Ashworth, Google üzerinden yaptığı bir aramada, “Lütfen Roma rakamı ile yazılan bu numaraları MCMXCVIII çevirin, teşekkürler”cümlesini kullanmıştı.

May Ashworth’un 25 yaşındaki torunu söz konusu teşekkür mesajının ardından, büyükannesinin tüm aramalarının sonunda “Teşekkür Ederim”ifadesinin bulunduğunu gördü.

BBC’ye konuşan Ben, büyükannesine Google üzerinden yaptığı aramalarda neden “Teşekkür ederim” ibaresini kullandığını sorduğunda, büyükannesinden karşısında bir kişi olduğu düşüncesiyle bu tip bir davranış kalıbını seçtiğini söylediğini ifade etti.

Ben, büyükannesinin kibar olduğu takdirde aramalarının daha hızlı bir şekilde karşısında göreceğini düşündüğünü belirttiğini sözlerine ekledi.

Kaynak : ShiftDelete (Ata Ateş)

Kaynak:
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.