Bilgisayar

Google’ın Yeni Hesap Sayfası ile Hesap Yönetimi Çok Daha Kolay

Google’ın bir süre önc aktif etmiş olduğu yeni hesap sayfası pek dikkat çekmemesine rağmen, kullanıcılara hesap kontrolü açısından bakıldığında çok büyük kolaylık ve pratik işlem yapabilme özelliklerini sunuyor. Hemen hemen herkesin bir Google hesabı olmasına rağmen çok az kişinin hesap ayarlarını önemsediğini ve kullandığını da söylemek gerekiyor.

Google'ın Yeni Hesap Sayfası ile Hesap Yönetimi Çok Daha Kolay

Google hesaplarının güvenliği, geçmişi, reklamları, içerikleri, ayarları, dil seçenekleri, erişilebilirliği, kişisel bilgileriniz ve çok daha fazla alanda değişiklikler yapmanızı sağlayan yeni Google hespa sayfası sayesinde hesap kontrolü eskisine göre hem çok daha kolay hem de çok pratik. Gmail, YouTube ve Haritalar gibi Google’ın en çok kullanılan servislerini de içeren Google hesabınız aslında çok önemli olmasına rağmen belki de en az koruduklarınız arasında yer alıyor. Fakat artık tüm güvenlik ve giriş ayarlarınızı istediğiniz gibi düzenleyerek, hesabınızın güvenliğini 5 dakika gibi kısa bir sürede sağlayabiliyorsunuz.

Yazı başında da dediğim gibi Google hesap yönetimi sayfası çok yakın bir zamanda yenilenmedi fakat pek çok kişinin de henüz çekmiş durumda değil. Bu nedenle hepinizi öncelikle bu hesap sayfasını ziyaret ederek neler yapabileceğinizi kontrol etmeye davet ediyorum. Sonrasında istediğiniz ayarları değiştirerek Google ve servisleri üzerinde hem daha güvenli olabilir hem de servisleri daha efektif kullanabilirsiniz.

Google hesabım sayfasına giriş yapabilmek için Google Chrome tarayıcınız üzerinde Google’a giriş yaparak sağ üstteki profil fotoğrafınıza tıklamalı ve açılan pencereden hesabım sayfasına tıklamalısınız. Gerekli işlemleri yaptığınızda haberin üstünde yer alan görseldeki ekranla karşı karşıya geliyorsunuz ve bu sayfa sizi oldukça güzel bir şekilde bilgilendiriyor ve aynı zamanda yönlendirerek işlem yapmanızı sağlıyor.

Yeni Google Hesap Yönetimi sayfasında bulunan başlıca seçenekler:

  • Oturum Açma ve Güvenlik
  • Kişisel Bilgiler ve Gizlilik
  • Hesap Tercihleri
  • Güvenlik Kontrolü
  • Gizlilik Kontrolü

Yukarıda yer alan menülerin altlarında bulunan seçenekler sayesinde işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlayan Google, yeni hesap kontrol sayfaıs ile hem tüm kullanıcıların ayarlarını düzenleyebilmelerini hem de kontrolün onlarda olduğunu hissetmelerini sağlıyor.

5 Farklı ana menüden oluşan sayfanın menüleri üzerinde neler yapabileceğinize kısaca değinerek neler yapabileceğinizi de birlikte inceleyelim.

1 2 3Sonraki sayfa

] }

T.D

Amacımız; Teknolojik cihazlar ile kullanıcıların sık karşılaştığı problemlere ait çözüm önerilerini sitemiz altında kaynakları ile yayınlamak ve yaymaktır . Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız, içeriklerde yararlanılan kaynaklar tüm sayfalarımızda açık linkleri ile eklenmektedir ve kaynakların tamamından izin alınarak yayımlanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu