Hangi Araç Ne Kadar Yakıt Harcıyor ?

Hangi Araç Ne Kadar Yakıt Harcıyor

Araba almaya karar verdiniz ama Hangi Araç Ne Kadar Yakıt Harcıyor bilemiyorsanız bu yazımızda en popüler araçların yakıt sarfiyatlarını bulabilirsiniz.

Son yıllarda petrol fiyatlarındaki yükseliş, otomobil sahibi olmanın faturasını giderek ağırlaştırdı. Artık, ‘depoyu full yap’ demek babayiğit işi oldu. Özellikle, yakıt tüketimi yüksek, eski teknolojiyle üretilmiş otomobillerde bu iş daha da zor hale geldi.

Hangi araç 100 km’de ne kadar yakıt tüketiyor?  Arabaların şehir içi ve şehir dışı 100 km’deki yakıt tüketimleri ne kadar?  Yapılan araştırmaya göre Türkiye’de satışta olan araçlar arasında en az yakıt tüketen aracın tüketimi 100 km’de 3.2 litre.  Ancak bu yakıt tüketimlerine 90 km sabit hızda ve belirli koşulların gerçekleşmesi halinde ulaşılıyor.

Hangi Araç Ne Kadar Yakıt Harcıyor ?

Otomobil alacaksınız ama hangi otomobili alacağınıza karar veremediniz. Hayalinizde bir araç var ama “ekonomik mi değil mi” bilmiyorsunuz. İşte yakıt tüketimi 3.2 litre ile 4.1 litre arasında değişen Türkiye’nin en az yakan otomobilleri.

Galerideki resinlere tıklayarak araç yakıt tüketimlerini görüntüleyebilirsiniz.

Bu yazı 1 kere okundu.
 • Site Yorum

5 adet yorum var.

 1. Kasım dedi ki:

  çok teşekkürker..sayenizde sıkıntı bitti…

 2. TeknoDahisi dedi ki:

  Budur. Teşekkürler

 3. Selim dedi ki:

  Harika bir çalışma olmuş, Teşekkürler

 4. Superman dedi ki:

  Sorduğum sorulara verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

 5. Ferit dedi ki:

  Harbiden ise yaradi tesekkurler…

Bir yorum bırak

Resimde görüneni kutuya yazınız: *
İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.