Hangi Telefon Daha Hızlı Şarj Oluyor?

Hangi Telefon Daha Hızlı Şarj Oluyor?

iPhone, Samsung, LG gibi üst seviye cihazlardan Hangi Telefon Daha Hızlı Şarj Oluyor? Telefonların şarj olma süreleri nedir?

Genelde telefon alırken tercihimizi tasarımı hoşumuza giden modelden yana yapıyoruz. Daha sonra kamera özellikleri ve şarj konusu devreye giriyor. Akıllı telefonlar yeni teknolojiler ile her ne kadar gelişirse gelişsin, ortak sorun olan şarj konusunun üstesinden bir türlü gelinemiyor.

Akıllı telefonların gün içinde yoğun kullanımı şarjlarının kısa sürede bitmesine neden olduğundan gün içinde cihazı tekrar şarj etmek gerekiyor. Yüklü paralar ödediğimiz cihazların üstün özelliklerini kullanırken, prize bağlı kalmayı sanırım kimse istemez. Bu durumun bilincinde olan akıllı telefon üreticileri konuya hızlı şarj ile çözüm buluyor.

Bu yazımızda son çıkan amiral gemisi cihazların şarj performansı karşılaştırmasını yayınlayacağız.

Hangi Telefon Daha Hızlı Şarj Oluyor?

Teste giren cihazlar OnePlus 5T, LG V30, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, Pixel 2 ve Note 8.

Teste giren cihazların tamamının ekranları kapalı ve batarya dolumları %0 düzeyinde. Testler, cihazların 30 ve 60 dakikalık şarj işlemlerinde elde ettikleri skorlardan oluşuyor.

Hangi Telefon Daha Hızlı Şarj Oluyor?

Görüldüğü üzere en hızlı şarj olan telefon, 3300 mAh’lik bataryası ile OnePlus 5T oldu. Cihaz, 30 dakikada %59, 60 dakikada %93’lük orana ulaşmayı başardı. Ayrıca OnePlus 5T listedeki en ucuz akıllı telefon olarak göze çarpıyor.

LG, Google ve Samsung, sunduğu teknik özellikler bakımından Apple’ın son cihazlarından bir adım geride kalsalar da, şarj performansı konusunda üzerlerine çıkmayı başardılar. LG V30, tıpkı 5T’deki batarya gibi 3300 mAh’lik güç kaynağına sahipken, %53 ve %86’lık skorlarla ikinci sıraya yerleşti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.