Her Resmi İçin Binlerce Saat Çalışan Ressam

Her Resmi İçin Binlerce Saat Çalışan Ressam

Her Resmi İçin Binlerce Saat Çalışan Ressam İngiliz Ben Johnson, severek yaptığımız bir işte ne kadar başarılı ve sabırlı olabileceğimizin güzel örneklerinden bir tanesi.

Şehirlerin ve özel bulduğu mimari yapıların oldukça detaylı ve gerçekçi resimlerini yapıyor. Her biri üzerinde saatler haftalar değil, aylar bazen de yıllar boyunca çalışan sanatçı kendisinden takıntılı olarak bahsediyor.

Her Resmi İçin Binlerce Saat Çalışan Ressam

70 yaşındaki sanatçı 50 yılı aşkın zamandır resmettiği şehirlerin mimarisini ön plana çıkartmayı sevdiğini vurguluyor ve uzun süre boyunca emek harcayıp inanılmaz gerçeklikteki resimlerine ve bu resimlerdeki ayrıntılara herkesi hayran bırakıyor.

Yukarıda bir kısmı görünen Liverpool şehir manzarası için Ben Johnson ile birlikte tam 10 kişi 3 yıl boyunca haftanın beş günü çalışmış. Üzerinde yaklaşık 60 bin saat harcadığını ifade eden sanatçı, tek bir kişi tarafından yapılsaydı, tahmini 18 yıl süreceğini söylüyor.

Şimdi birlikte bu sanatçının hayran kalınan diğer eserlerine birlikte göz atalım.

f4_ben_johnson_the_inner_space_2001_yatzer.jpg s1_ben_johnson_the_liverpool_cityscape_progress_yatzer_0.jpg f14_ben_johnson_jerusalem_the_eternal_city_2000_yatzer.jpg f13_ben_johnson_hong_kong_panorama_1997_yatzer.jpg f10_ben_johnson_the_rookery_1995_yatzer.jpg f12_ben_johnson_room_of_the_revolutionary_final_stage_yatzer.jpg f9_ben_johnson_through_marble_halls_1996_yatzer.jpg f5_ben_johnson_tokyo_pool_2006_yatzer.jpg

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.