Home Tuşu Bozuk iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır ?

iPad veya iPhone'un ana ekran tuşu bozuksa ve cihazınızı yeniden başlatmanız gerekiyorsa home tuşu olmadan iPhone resetleme işlemini yapabilirsiniz.

Bu yazımızda power düğmesi çalışmayan iPhone yada ana ekran yani Home Tuşu Bozuk iPhone nasıl yeniden başlatılır, kapatılıp açılır detaylı olarak anlatacağız.

Apple markalı iPad, iPhone ürünlerin ana düğmelerinde sıkışma, kırılma ve tutukluk gibi durumlar oluşabilir.

iPhone’ların fiziksel Ana Menü ve Kapatma (Uyut/Uyandır) tuşları çok sık kullanıldığında zaman içinde temas sorunları yaşayabiliyor. Özellikle cihazının ekranını manuel olarak kapatan ve cihazını sürekli kontrol eden kullanıcıların Kapatma tuşları çok daha çabuk bozuluyor.

iPad veya iPhone’un ana ekran tuşu bozuksa ve cihazınızı yeniden başlatmanız gerekiyorsa home tuşu bozuk iPhone resetleme işlemini yapabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi yeniden başlatma işlemleri yazılım sorunlarını gidermenin en iyi yoludur.

Peki orta tuşu çalışmayan iPhone’u nasıl resetleriz, home tuşu bozuk iPhone resetleme nasıl yapılır?

Home Tuşu Bozuk iPhone nasıl yeniden başlatılır ?

Ana Ekran düğmeniz bozuksa veya çalışmayan bir Power düğmeniz varsa, power tuşu bozuk iPhone resetleme, Home Tuşu Bozuk iPhone yeniden başlatma için kullanabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır.

AssistiveTouch kullanarak iPhone’u Yeniden Başlatma,  iPhone’unuzu herhangi bir tuş kullanmadan yeniden başlatabileceğiniz en kolay yoldur.

Herhangi bir sıkıntı yaşamayacağız hızlı ve kullanışlı tek yöntem diyebilirim. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

iPhone’unuzun Ayarlar kısmına girin. Sırasıyla Genel > Erişilebilirlik >AssistiveTouch yolunu takip edin ve AssistiveTouch’ı açık hale getirin. AssstiveTouch açıldıktan sonra

  • Aygıt > Ekranı Kilitle kısmının üzerine uzunca basın. Aygıtı kapatma ekranı geldikten sonra kapatın.

Cihazı yeniden açmak için şarj kablosunu kullanabilirsiniz.

Home Tuşu Bozuk iPhone nasıl yeniden başlatılır ?

Eğer yukarıdaki adımları denediyseniz ancak bir türlü home tuşu olmadan iPhone resetleme yapamadıysanız;

  • Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını takip edin.

AssistiveTouch kullanarak iPhone'u Yeniden Başlatma

Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra cihazınız yeniden başlayacaktır. Ancak Ağ ayarlarını sıfırladığınızda Wi-Fi şifreleri gibi detaylar silinir bunun için son çare olarak bunu deneyin.

iPhon’da Home tuşu zaman içinde daha az duyarlı hale geliyor, tepki vermiyor. Peki iPhone’da Çalışmayan Home Tuşu Nasıl Kalibre Edilir ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu