Home Tuşu Bozuk iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır ?

Home Tuşu Bozuk iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır ?

Bu yazımızda power düğmesi çalışmayan iPhone yada ana ekran Home Tuşu Bozuk iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır yada kapatılıp açılır detaylı olarak anlatacağız.

iPhone’ların fiziksel Ana Menü ve Kapatma (Uyut/Uyandır) tuşları çok sık kullanıldığında zaman içinde temas sorunları yaşayabiliyor. Özellikle cihazının ekranını manuel olarak kapatan ve cihazını sürekli kontrol eden kullanıcıların Kapatma tuşları çok daha çabuk bozuluyor. Bildiğiniz gibi yeniden başlatma işlemleri yazılım sorunlarını gidermenin en iyi yoludur.

Peki orta tuşu çalışmayan iPhone’u nasıl resetleriz, home tuşu bozuk iPhone resetleme nasıl yapılır?

Home Tuşu Bozuk iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır ?

Ana Ekran düğmeniz bozuksa veya çalışmayan bir Power düğmeniz varsa, power tuşu bozuk iPhone resetleme, Home Tuşu Bozuk iPhone yeniden başlatma için kullanabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır.

AssistiveTouch kullanarak iPhone’u Yeniden Başlatma

Bu yöntem iPhone’unuzu herhangi bir tuş kullanmadan yeniden başlatabileceğiniz en kolay yoldur. Herhangi bir sıkıntı yaşamayacağız hızlı ve kullanışlı tek yöntem diyebilirim. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır:

1 iPhone’unuzun Ayarlar kısmına girin. Sırasıyla Genel>Erişilebilirlik>AssistiveTouch yolunu takip edin ve AssistiveTouch’ı açık hale getirin.

2 AssstiveTouch açıldıktan sonra Aygıt>Ekranı Kilitle kısmının üzerine uzunca basın. Aygıtı kapatma ekranı geldikten sonra kapatın.

Cihazı yeniden açmak için şarj kablosunu kullanabilirsiniz.

AssistiveTouch kullanarak iPhone'u Yeniden Başlatma

 Ağ Ayarlarını Sıfırlayarak iPhone’u Yeniden Başlatma

iPhone’ların en önemli sıfırlama ayarlarından biri de ağ ayarlarını sıfırlamaktır. İşlem bittiğinde cihazınızı yeniden başlatacaktır. Ancak burada bir uyarı yapmakta fayda var.

iPhone Ağ ayarlarını sıfırlamak demek, yıkıcı bir etki yarattığından, tüm ağlarınızı yok edebilir. Bu yöntemle depolanan Wi-Fi şifreleri sıfırlanır, Bluetooth eşleştirmelerini de yeniden yapmanız gerekir. Şu adımları izleyerek ağ ayarlarını sıfırlayabilirsiniz:

iPhone’da  Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu izleyin ve  Karşınıza gelen ekranda “Ağ Ayarlarını Sıfırla” kısmına tıklayın.

AssistiveTouch kullanarak iPhone'u Yeniden Başlatma

BataryaTamamen Boşlatma yoluyla iPhone’u Yeniden Başlatma

Eğer vaktiniz varsa, yeniden başlatma için iPhone cihazınızın bataryasını boşaltmayı da düşünebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde bir süre sonra cihazınız kapanacak ve şarj kablosu taktığınızda da açılacaktır. Fakat batarya boşaltmak hızlı bir yol değildir. Cihazınızı her zamankinden daha fazla kullanmanız gerekir. Ayarları değiştirmeden yeniden başlatmak isterseniz kullanmanızı öneririm.

AssistiveTouch kullanarak iPhone'u Yeniden Başlatma

Sizinle paylaştığım ilk yöntemi (AssistiveTouch) kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer düğmelere dokunmadan yeniden başlatma işlemini uygulamak isterseniz, zahmetsiz bir şekilde işinizi görecektir. Diğer yöntemleri sadece bilgi amaçlı yazdım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yorum Yap

Yorum Yap