1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Home Tuşu Bozuk iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır ?

Home Tuşu Bozuk iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır ?

Home Tuşu Bozuk iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır ? 1

Bu yazımızda power düğmesi çalışmayan iPhone yada ana ekran Home Tuşu Bozuk iPhone nasıl yeniden başlatılır yada kapatılıp açılır detaylı olarak anlatacağız.

iPhone’ların fiziksel Ana Menü ve Kapatma (Uyut/Uyandır) tuşları çok sık kullanıldığında zaman içinde temas sorunları yaşayabiliyor. Özellikle cihazının ekranını manuel olarak kapatan ve cihazını sürekli kontrol eden kullanıcıların Kapatma tuşları çok daha çabuk bozuluyor.

iPad veya iPhone’un ana ekran tuşu bozuksa ve cihazınızı yeniden başlatmanız gerekiyorsa home tuşu olmadan iPhone resetleme işlemini yapabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi yeniden başlatma işlemleri yazılım sorunlarını gidermenin en iyi yoludur.

Peki orta tuşu çalışmayan iPhone’u nasıl resetleriz, home tuşu bozuk iPhone resetleme nasıl yapılır?

Home Tuşu Bozuk iPhone nasıl yeniden başlatılır ?

Ana Ekran düğmeniz bozuksa veya çalışmayan bir Power düğmeniz varsa, power tuşu bozuk iPhone resetleme, Home Tuşu Bozuk iPhone yeniden başlatma için kullanabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır.

AssistiveTouch kullanarak iPhone’u Yeniden Başlatma

Bu yöntem iPhone’unuzu herhangi bir tuş kullanmadan yeniden başlatabileceğiniz en kolay yoldur. Herhangi bir sıkıntı yaşamayacağız hızlı ve kullanışlı tek yöntem diyebilirim. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır:

1 iPhone’unuzun Ayarlar kısmına girin. Sırasıyla Genel > Erişilebilirlik >AssistiveTouch yolunu takip edin ve AssistiveTouch’ı açık hale getirin.

2 AssstiveTouch açıldıktan sonra Aygıt > Ekranı Kilitle kısmının üzerine uzunca basın. Aygıtı kapatma ekranı geldikten sonra kapatın.

Cihazı yeniden açmak için şarj kablosunu kullanabilirsiniz.

AssistiveTouch kullanarak iPhone'u Yeniden Başlatma

Eğer yukarıdaki adımları denediyseniz ancak bir türlü home tuşu olmadan iPhone resetleme yapamadıysanız;

Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını takip edin.

AssistiveTouch kullanarak iPhone'u Yeniden Başlatma

Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra cihazınız yeniden başlayacaktır. Ancak Ağ ayarlarını sıfırladığınızda Wi-Fi şifreleri gibi detaylar silinir bunun için son çare olarak bunu deneyin.

Yorum Yap

] }

Yorum Yap