HTC One M9 Root Yapma Rehberi

HTC One M9 Root

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

HTC One M9 root yapma konulu başlığımıza hoşgeldiniz. Bu yazımızda HTC One M9 root işlemleri ile alakalı olarak kafanızdaki soru işaretlerini daha ürün çıkarmadan gidermek istiyoruz.

Bildiğiniz gibi artık telefon şirketleri kısa zaman içerisinde kendi içerisinde de devrim yaratarak yeni nesil ürünler çıkarmak ve insanların en çok beğendiği markalardan birisi olma yarışı içerisine girdi.

HTC markası dünyanın en çok bilinen ve en çok ilgi gören markalarından birisi olduğundan dolayı sürekli daha kaliteli ürünler geliştirmek ve insanların beğenisini kazanmak zorunda. HTC One M9, geçtiğimiz günlerde ön satışa çıkan ve çıkması anı itibari ile herkes tarafından beğenilerek satın alınan mükemmel ötesi cihazlardan birisi olarak da dikkatleri üzerine çekiyor. Bizlerde her zaman olduğu gibi sizler için cihazı bir şekilde elde ettik ve çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

HTC One M9 Root Yapma Rehberi

HTC One M9 root işlemleri ile alakalı olarak kafanızdaki soru işaretlerini daha ürün çıkarmadan gidermek istiyoruz.

Yurtdışında yer alan meslektaşlarımız da bu ürüne birkaç hafta önceden erişebildiğinden dolayı root denemelerini gerçekleştirdiler. Elde edilen sonuçlara göre önceki sürümlerdeki root yapma mantığı bu cihazımızda da aynı şekilde işliyor diyebiliyorum. Bu da aslında daha önceden root deneyimi yaşamış olan kullanıcılar için harika bir olay olacak. Öncelikle şunu mutlaka bilmelisiniz ki HTC ONE M9 ROOT İŞLEMİ ARDINDAN CİHAZINIZ GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKACAKTIR. Bu neden dolayısı ile ürünü root hale getirmeden önce birkaç kere düşünmeniz ve buna göre hareket etmeniz daha sağlıklı olacak.

  1. Öncelikle telefonumuzun şarjının %60 üstünde olmasına dikkat ediyoruz.
  2. Telefonumuzun Bootloader kilidini açıyoruz. Bunun için ufak bir kurcalama yeterli.
  3. Daha sonra telefonumuza Custom Recovery isimli yazılımı kuruyoruz.
  4. Bilgisayarınızı USB kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın ve USB Bellek seçeneğini tıklayın.
  5. Custom Recovery isimli dosyayı telefonunuza atın ve daha sonra telefonu kapatın. USB kabloyu çıkartmayı unutmayın.
  6. SES KISMA + GÜÇ butonlarına basarak telefonu Recovery Mod üzerinde çalıştırın.
  7. ClockworkMOD Recovery modunda açılınca sırasıyla install zip from sdcard ve choose zip from sdcard seçeneklerini seçin.
  8. Daha sonrasında indirdiğimiz dosyayı bularak yüklemesini yapıyoruz.
  9. Kurulumun ardından Recovery ana menüsüne dönüyor ve Reboot butonuna tıklıyoruz.
  10. Bu işlemlerin ardından telefonumuzun açılmasını bekliyoruz. SuperSU uygulaması telefonunuza kurulmuş ise işlemler sorunsuz tamamlanmış demektir.

Bu işlemler denenmiş işlemlerdir. Adım adım doğru uygulama yapmaya özen gösterin. Çıkabilecek sorunlardan TeknolojiDolabi.com ekibi kesinlikle sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu mükemmel cihazı Root ettiğiniz takdirde garanti kapsamından çıkacağını tekrar belirtmekte yarar var.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol