Huawei Honor V9 Özellikleri Nelerdir ?

Huawei Honor V9 Özellikleri Nelerdir ?

Çift arka kamerasıyla ön plana çıkan Huawei’nin üst segment akıllı telefonu Huawei Honor V9 Özellikleri, Çıkış tarihi ve Fiyatını yazımızda bulabilirsiniz.

Yüksek performansa sahip telefon güçlü donanım yeteneklerinin yanında tasarımsal açıdan da sağlam bir duruş sergiliyor. Özellikler bakımından birçok yeniliği barındıran telefonhakkında tüm detayları sizlere sunuyoruz.

Huawei Honor V9 Özellikleri Nelerdir ?

Huawei Honor V9 Tasarım :  Tasarım konusunda beklentilerinde üzerinde bir telefon karşımıza çıkıyor. Özellikle yan kısımlarda ekranların neredeyse tamamen gövdeyi kapsadığını belirtelim. Ana ekran hemen altında yer alan Honor simgesi ile serinin özellikleri de yansıtan akıllı telefonun arka kısmında ise üst köşede çift kamera yer alıyor.

Çift kameranın oldukça küçük boyutlarda olması oldukça beğeni toplayan bir görüntüyü ortaya koyarken orta kısımda yer alan flaş ışığı ve hemen altında da parmak izi okuyucu sistemi ile beraber gelmekte.

Tasarım konusunda diğer bir detayın telefonun inceliği olduğunu da ekleyelim. Sadece 6.97 mm seviyesinde kalınlıkta olan akıllı telefonun altın, siyah, mavi ve kırmızı renk seçenekleri ise tasarımı kusursuz hele getiriyor.

Huawei Honor V9 Ekran : Ekran olarak genel olarak oldukça geniş bir ekran boyutunu benimsemiş olan akıllı telefonun ekranının 5.7 inç olarak açıklandığını ekleyelim. 5.7 inç ekranlarla beraber verilen çözünürlük desteği ise 2K olarak açıklandı.

2K çözünürlük desteği iPhone 7 Plus ekranları ile karşılaştırılarak tanıtımda da ne kadar gelişmiş bir ekran sistemi bulunduğu gösterildi. Ayrıca ekranların yan kısımlarda tamamen neredeyse %100 ekran gövde oranı ile beraber gelmesi akıllı telefonun VR desteğiyle de öne çıkmasını sağlayacak. Bunun içinde özel bir sanal gerçeklik tasarımı olduğunu da belirtelim.

Huawei Honor V9Teknik Özellikleri

Yine oldukça yüksek bir model ile karşı karşıya olduğumuzu belirtelim. Yeni seri akıllı telefonda işlemci olarak markanın en yüksek işlemci serisi olan Kirin 960 işlemcileri öne çıkıyor. İşlem gücü olarak Snapdragon 835 serisine bile üstünlük sağlayabileceği düşünülen işlemcilerin 8 çekirdekli yapısı modeli üst segment akıllı telefonları arasına taşımakta.

Huawei Honor V9 Özellikleri Nelerdir

Bunun dışında Kirin 960 serisine ek olarak yüksek performans elde edilmesini sağlayacak olan 6 GB Ram bellek seçeneği de dikkat çekiyor. 6 GB Ram bellekli modelin 128 GB depolama birimi ye alırken telefonun 4 GB Ram bellek miktarına sahip olan modelinde ise 64 GB depolama alanı sunulacağını da ekleyelim. Her iki modelde performans değeri olarak oldukça yüksek çözümler sunaca gibi.

Huawei Honor V9 Kamera : Huawei Honor V9 serisinin en iddialı olduğu noktalardan biri ise serinin kamera özellikleri. Arka kısımda 12 MP çift kamerası bulunan telefonun kamerasının 3D modelleme yapabileceği de tanıtımla beraber ortaya çıkan bir başka detay oldu. Artık 3D modellemeli fotoğraflar çekmenize olanak sağlayacak olan kameraların böylelikle bir ilke imza atacağını da belirtelim.

Huawei Honor V9 Diğer Özellikler :Huawei Honor V9 serisinin diğer bir ayrıcalığının ise sanal asistanı olduğu belirtildi. Amazon Alexa sanal asistanı ile beraber gelen akıllı telefonun bunun için ekstra olarak asistanlık desteğinin nasıl olacağı ise kullanımlarla beraber ortaya çıkacak. Tüm bunlarla beraber serinin işletim sistemi olarak Android Nougat serisi işletim sistemleri ve en önemlisi de uzun süreli kullanım sunacak olan 4000 mAh kapasiteli pilleri kullanıcılara sunacağı da tanıtımın gündem olan bir başka konusu.

Huawei Honor V9  Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

Tüm bu özellikleri ile beraber yeni seri Huawei Honor V9 akıllı telefonlarının 4 GB Ram bellekli modelinin 375 Dolar olacağı ve 6 GB Ram bellekli modelinin ise 500 dolar olacağı açıklandı. Fiyat konusunda da oldukça iddialı olan akıllı telefonun tam olarak ne zaman satışa çıkacağı için ise net bilgiler henüz elde edilemedi.

Fakat tüm bu özellikleri ile markanın yeni seriyi çok bekletmeyeceği ve kısa süre sonra ön siparişleri açacağı da düşünülüyor. Hatta şubat ayı içerisinde serinin satışa çıkacağı düşüncesi olduğunu da belirtelim.

Yorum Yap

Yorum Yap