Mobil

Huawei P Smart 2019 Fabrika Ayarlarına Döndürme, Sıfırlama

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Huawei P Smart 2019 fabrika ayarlarına döndürme, format atma, sıfırlama işlemi ile telefonunuzun donma, kasma, yavaşlama gibi sorunlarını kolaylıkla çözebilirsiniz.

Telefonunuz sürekli donuyorsa, yanıt vermiyorsa, ekran dokunmatiği çalışmıyorsa veya telefonun ekran kilidini unuttuysanız Huawei P Smart 2019 telefona format atabilir ve telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Telefona format atmak sistemi sıfırlamaktır, telefonu formatlama telefona kesinlikle zarar vermez.

Huawei P Smart 2019 Fabrika ayarlarına döndürme yada Hard Reset işlemi sırasında cihaz hafızasında yer alan tüm kişisel bilgileriniz silinecektir. Kaybetmek istemediğiniz verileri yedeklemeniz gerekmektedir.

Bu konuda Android telefondaki tüm verileri yedekleme hakkında bilgiler sunduğumuz Android yedekleme yazımıza bakabilirsiniz.

Huawei P Smart 2019 Fabrika Ayarlarına Döndürme

Cihazınızı sıfırlama yani fabrika ayarlarına döndürmek istiyorsanız ilk olarak Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Verilerini Sıfırla > Telefonu Sıfırla yolunu izleyebilirsiniz.

Bu işlemden sonra cihaz üzerinde bulunan tüm bilgiler ( rehber, Fotoğraf, video ) silinecektir ve tekrar kurulum yapmanız gerekmektedir.

Huawei P Smart 2019 Hard Reset

Huawei P Smart 2019 hard reset işlemini, cihaz içeriğine erişemediğiniz durumlarda tuşlar yardımı ile kurtarma menüsünü kullanarak uygulayabilirsiniz.

Huawei P Smart 2019 cihazlara hard reset atma işlemine başlamadan önce cihazınızın kapalı olduğuna ve en az %70 şarjı olduğuna emin olun.

  • Ses Açma ve Güç düğmelerine birkaç saniye boyunca basılı tutun.
  • Huawei logosunu gördükten sonra Güç düğmesini bırakabilirsiniz ancak Ses Açma düğmesini bırakmayın.
  • EMUI ekranı açılacaktır bu ekranda Ses Seviyesini Ayarlama Tuşları yardımıyla aşağı ve yukarı seçeneklere gidebilir Güç Düğmesi yardımıyla da seçme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. (eğer dokunmatik ekranınız çalışıyorsa EMUI ekranında dokunmatiğinizi kullanabilirsiniz.)
  • EMUI ekranında “wipe data / factory reset” seçeneğine dokunun.
  •  Açılan pencerede tekrar “wipe data / factory reset” seçeneğini seçin.
  • Kısa bir süre sonra EMUI ana ekranına geri dönecektir. Reboot System Now seçeneğini işaretleyin ve cihazınızın yeniden başlamasını bekleyin. İçerdiği veri boyutu ile doğru orantılı olarak yeniden başlatma işlemi uzun sürebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu