HummingBad Virüsünden Korunma Yolları! 1
AKILLI TELEFON 0 views 0

HummingBad Virüsünden Korunma Yolları!

HummingBad, endişe verici bir yazılım olsa da, dünyanın sonu değil. Basit birkaç adımla HummingBad Virüsünden Korunma ilgili öneriler vererek bu yazılımın sisteminizi ele geçirmesine engel olabilir ya da olası bir tehdide karşı önlem alabilirsiniz.

HummingBad Virüsünden Korunma

Android cihazınızı root etmeyin

HummingBad, gerçekten sinsi bir yazılım. Eğer Android cihazınızın root yani kök dizinlerine erişiminiz varsa, HummingBad’in de var demektir ve siz farkında olmadan zararlı yazılımları sisteminize yükler. Eğer telefonunuzu root etmediyseniz, yani kök dizinlerine erişiminiz yoksa HummingBad normal görünen bir uygulamayı taklit ederek sizi kandırmaya çalışacaktır.

İlginizi çekebilir:Android Root Kaldırma Uygulamaları

HummingBad-Virüsünden-Korunma-Yolları1 HummingBad Virüsünden Korunma Yolları!

Bu seçenek devre dışı olmalı

Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeyin

Çoğumuzun telefonunda bu seçenek otomatik olarak işaretlidir ve Android cihazlar standart olarak dış kaynaklardan uygulama yüklenmesine kapalıdırlar. Ancak bu durum kullanıcı tarafından değiştirilebilir. Gerek korsan yazılımlar gerekse başka durumlar için kullanıcılar telefonlarını riske sokabilirler. Eğer ne yüklediğinizi iyi kontrol edebilecek seviyede değilseniz, dış kaynaklardan uygulama yüklemeyin.

Tıklayın, Öğrenin :Android Cihazlarda Gizliliğinizi Korumanın 9 Yolu

HummingBad-Virüsünden-Korunma-Yolları1 HummingBad Virüsünden Korunma Yolları!

Cihazınızı güncel tutun

Sağlanan veriler, HummingBad’in eski Android sürümlerinde daha rahat çalıştığını ortaya koyuyor. Android cihazlar içinde Marshmallow yükü olanlar, zarar görmüş cihazların sadece %1’lik kısmını oluşturuyor. Hem sisteminizi hem de yazılımlarınızı güncel tutmanız, güvenlik açısından en iyisi olacaktır.

 HummingBad-Virüsünden-Korunma-Yolları1 HummingBad Virüsünden Korunma Yolları!

Antivirüs yükleyin

Antivirüs programları sihirli değnek olmasalar da mobil cihazınız için ek bir güvenlik katmanı oluşturabilirler. Zararlı yazılımlar, bu katmana rahatça takılacaklardır.

Android cihazınız için en iyi antivirüs programlarını daha önce sizler için derlemiştik. Bakınız :Android Cihazlar için En İyi Antivirüs Programları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno sikiş sex izle