iCloud Şifremi Unuttum Çözümü

iCloud Nedir? iCloud Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? 1

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Merhaba. Bu yazımızda icloud şifremi unuttum nasıl açabilirim problemi yaşayanlar için iCloud şifremi unuttum sorunu çözümünü anlatacağız.

Bir iPhone yada iPad ile iTunes’tan alışveriş yaparken, iCloud’a giriş yaparken, bir uygulama alırken ve dahasını gerçekleştirirken Apple Kimliği’ne ihtiyacınız var. Peki iCloud şifresini unuttunuz ve hesabınıza erişim sağlayamıyorsanız ne yapmanız gerekli?

Unutulan iCloud şifresi kolay bir şekilde kurtarılabilir.

iCloud Şifremi Unuttum nasıl geri alabilirim ?

1 Öncelikle buraya tıklayarak adresinden Apple Kimliğim sayfasına gidin.

2 Ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Apple Kimliğiniz Yönetin” seçeneğinin altında bulunan “Parolanızı Sıfırlayın” seçeneğini seçin.

iCloud Şifremi Unuttum

3 Parolanızı sıfırlamak için Apple Kimliğinizi girin ve  İleri butonuna tıklayın. Eğer Apple Kimliğinizi de unuttuysanız “Apple Kimliğimi Unuttum ” seçeneğini seçebilirsiniz.

iCloud Şifremi Unuttum

4 Apple Kimliğini girip İleri butonuna bastıktan sonra size şifrenizi sıfırlamanız için E-posta Kimlik Doğrulama ve Güvenlik sorularını yanıtlayın şeklinde iki farklı seçenek sunulacaktır. Bunlardan sizin için uygun olanı seçin ve İleri butonuna dokunun. Her iki seçenek için de yapmanız gerekenleri anlatacağız.

iCloud Şifremi Unuttum

5 E-posta kimlik doğrulama seçeneğini seçtiyseniz iPhone cihazınıza tanımladığınız email adresine bir şifre sıfırlama maili gelecektir. Bu maildeki linke tıklayarak iCloud şifrenizi sıfırlayabilir ve yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Eğer Güvenlik sorularını yanıtlayın seçeneğini seçerseniz doğum tarihi bilginizi girecek ve önceden oluşturmuş olduğunuz güvenlik sorularınızla karşılaşırsınız. Bu soruları doğru cevaplandırmanız gereklidir.

icloud-dogum-tarihi

6 Size sorulan sorulara doğru yanıtları verirseniz Yeni Bir Parola Oluşturma sayfasına yönlendirilirsiniz. Yeni parolanızı belirleyin.

icloud8-yeni-sifre

iColud parola sıfırlama işlemi tamamlanmıştır.

] }

1 Yorum

teknolojidolabi sitesine hayran kaldım

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol