iCloud üzerinde iPhone nun Hangi Bilgileri Yedeklenir?

iCloud üzerinde iPhone nun Hangi Bilgileri Yedeklenir?

iCloud bizlere Apple ürünleri için ücretsiz 5 Gigabayt boyutunda saklama alanı sağlar. Peki, iCloud üzerinde iPhone’un hangi bilgileri yedeklenir?

iCloud üzerinde iPhone nun Hangi Bilgileri Yedeklenir

iCloud yedeklerinde yanlış bilinen bir şey vardır, satın alınan her şeyin yedeklendiği düşünülür, aslında yedeklenenler indirilmiş veya satın alınmış öğelerin bilgisini kayıt altına alıp yedekler.

iCloud, yedeklediği bu bilgiler doğrultusunda, geri yükleme yapıldığı andan itibaren, Apple Store, iTunes Store üzerinden otomatik şekilde indirmeler başlayacaktır. Bazı ülkeler için bu otomatik indirme gerçekleşmeyebilir, ayrıca indirmiş olduğunuz uygulama kaldırılmışsa tekrar indirilmeyebilir.

iOS 8.1 yüklü bir iPhone kullanıyorsanız, iCloud  Fotoğraf Arşivi Betayı açarsanız yedekleme işlemi gerçekleşmez. Çünkü o açık olduğu zaman zaten bütün video-fotoğraf iCloud üzerinde saklıdır.

Cihazınızdaki ayarlar, uygulamalardaki veriler, Ana menünüzün düzeni, Kısa mesaj-MMS, Zil Sesleri ve Visual Voicemail gibi iPhone verileri iCloud tarafından yedeklenir.

iCloud, iPhone cihazına kaydettiğiniz kişisel ayarları ve verileri yedekler, hali hazırda iCloud üzerine kaydedilen kişiler-posta mesajları-fotoğraf yayını gibi veriler yedeklenmez.

icloud-neleri-yedekler-300x237

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.