1. Ana Sayfa
  2. Nedir, Nasıl Yapılır
  3. İlgi çekici Kickstarter Projeleri

İlgi çekici Kickstarter Projeleri

Kickstarter projeleri,Kickstarter ne demek,Kickstarter Türkiye'den başvuru

Bu yazımızda son yıllarda karşımıza çıkan en ilginç oluşumlardan biri olan Kickstarter hakkında bilgilerin yanısıra ilgi çekici Kickstarter Projelerine yer vereceğiz.

Kickstarter ne demek ?

Kickstarter girişimci ve yaratıcı insanların projelerine destek bulabilmelerini sağlamak amacıyla 2009 yılında ABD merkezli olarak kurulmuş bir internet sitesidir.

Çoğunlukla bağımsız yapımcıların başvurduğu Kickstarter, dans, moda, tasarım film ve video, oyun, müzik, fotoğrafçılık, teknoloji gibi 15 farklı dallarda sanatçılara ve mucitlere destek oluyor.

Siteye proje koymak için sadece Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Yeni Zellanda, Hollanda, Danimarka, İrlanda, Norveç, İsveç, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Avusturya, Belçika, İsviçre ve Lüksemburg ülkelerinden birinde yaşıyor olmanız gerekiyor. Bunun yanısıra aşağıdaki özellikleride taşımalısınız.

  • 18 yaş ve üzerinde olmalısınız.
  • Projeyi ister kendi adınıza yapıyor olun yada  yasal bir kayıtlı kurum adına yapıyor olun yukarıda yazılan  ülkelerden birinde temelli oturmalısınız.
  • Belirli bir adres, banka hesabı ve projeyi oluşturduğunuz ülkeye kayıtlı bir kimlik kartı (ehliyet ve pasaport olabilir) sahibi olmalısınız.
  • Büyük meblağları toplayabilmek için bir kredi kartı ya da banka kartı sahibi olmak.
  • Ebeveynler ve öğretmenler projeyi kendileri yürütmek ve kendi ödeme bilgilerini kullanmak kaydıyla 18 yaşından küçüklerle iş birliği yapabilirler.
  • Avrupa Birliği vatandaşları, herhangi bir AB ülkesinin kimliklerini kullanabilirler.
  Tüm Google Etkinliğini Silme Nasıl Yapılır ?

Kickstarter Türkiye’den başvuru

Türkiye’den herhangi bir projeye özgürce bağış yapmanız ve karşılığında ürünü almanız mümkün.

Ancak eğer söz konusu ürün bir elektronik aletse, ürünün gümrükte takılı kalma riskini göz önünde bulundurmak lazım.

Eğer yeni bir projeye başlamak istiyorsanız da daha önceden bahsettiğimiz ülkelerden birisinde yaşıyor olmanız ya da söz konusu ülkelerde yaşayan birisinin projenizde yer alması gerekiyor.

İlgi çekici Kickstarter Projeleri

Akıllı saksı, özel filtreli maske, VR için özel kumanda, akıllı gözlük ve şarj edilebilir mobil akü gibi bir çok ilgi çekici Kickstarter Projelerine sayfalarımızda gezinerek ulaşabilirsiniz.

Son Düzenleme: 14 Mayıs 2020

Yorum Yap

] }

Yorum Yap