IMEI Numaranız Klonlandığında Yapmanız Gerekenler

IMEI Numaranız Klonlandığında Yapmanız Gerekenler

Günümüzde artık küçük-büyük herkesin elinde olan akıllı telefonlar hayatımızı çok kolaylaştırdığı bir gerçek. Her ne kadar bizi tembelleştirmesi ve yaydığı radyasyon ile zarar veriyor olsa da insanlık olarak daha çok yararlarına yani bardağın dolu tarafına bakıyoruz.

Fakat akıllanmış olan bu cihazlarımız ile beraber binlerce lira verdiğimiz cihazların çalınma, daha hassas olduğu için kolay bozulma gibi sıkıntıları da mevcut. Gerçi elimizden düşürmediğimiz, dakika başı kontrol ettiğimiz ve o anda bulamazsak deli gibi aradığımız telefonlarımızı çaldırmamız zor. Fakat bir de işin farklı çalıntı boyutu var.

 

Her telefonun kendine özel bir IMEI denilen bir kodu bulunmakta. Bu kod dünyadaki milyarlarca telefon için özel ve tek bir koddur. 15 haneli sayıları içeren bu kod bir nevi telefonunuzun kimliği anlamına geliyor.

Bazı düzenbazlar tarafından da çalınıp klonlanan bu numara farklı bir cihaza entegre edilerek satılmakta. Bu sebeple de cihazınızın IMEI numarası farklı bir cihazda da olması nedeniyle cihazınız kullanılamaz hale geliyor. İşte IMEI klonlanması durumunda yapmanız gerekenler;

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?