İngilizce Seviyesi Nasıl Tespit Edilir? (İngilizce Seviye Testi)

İngilizce seviye testlerine girerek İngilizce seviyenizi ölçün!

İngilizce seviyesi ücretsiz İngilizce seviye testlerine girerek öğrenilebilir. İngilizce seviyesinin tespiti, öğrenime başlamadan kişinin mutlaka yapması gereken testlerden biridir.

İngilizce dil eğitiminde 6 seviye bulunmaktadır. Bu seviyeler CEFR (Common European Framework of Reference) (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) tarafından belirlenmiştir.

  • A1– Başlangıç (Beginner)
  • A2- Temel (Elementary)
  • B1- Orta seviye öncesi (Pre-Intermediate)
  • B2- Orta seviye (Intermediate)
  • C1- Orta seviyenin üstü (Upper-Indermediate)
  • C2- İleri (Advanced)

İngilizce Seviyesi Nasıl Tespit Edilir? (İngilizce Seviye Testi)

İngilizce seviyesi nasıl tespit edilir?

İngilizce seviyesi, seviye ölçmek için düzenlenmiş bir ingilizce sınavı ( EF SET, IELTS, TOEFL ) ile ölçülür.

Bunun yanı sıra bazı İngilizce seviye tespit siteleri aracılığı ile de İngilizcenizi test ederek seviyesini öğrenebilirsiniz. Bu testler sonucunda İngilizce seviyesini daha iyi duruma getirecek doğru kararlar alabilirsiniz.

İngilizce seviye testi nasıl yapılır?

Ücretsiz olarak sunulan İngilizce seviye ölçme platformlarında yer alan testler sayesinde İngilizce seviyenizi ölçerek CEFR standartlarında İngilizcede hangi seviyede olduğunuzu öğrenmeniz mümkün.

  • EnglishScore
  • Cambridge English
  • Oxford Online English

EnglishScore

İngilizce Seviyesi Nasıl Tespit Edilir? (İngilizce Seviye Testi)

BRITISH COUNCIL tarafından hazırlanan EnglishScore, İngilizce seviyenizi ölçmek için hızlı ve doğru bir testtir. Test, dilbilgisi, kelime bilgisi, okuma ve dinleme konusundaki yeterliliğinizi değerlendirir ve kişisel gelişim, seviyenizi bir işverene kanıtlamak veya IELTS gibi bir sınava hazırlanmak için kullanılabilir.

https://learnenglish.britishcouncil.org/english-levels/online-english-level-test

Cambridge English

İngilizce Seviyesi Nasıl Tespit Edilir? (İngilizce Seviye Testi)

Cambridge English, benzersiz bir İngilizce öğretme, öğrenme ve değerlendirme sistemidir. Cambridge English Dil Değerlendirme Cambridge English Language Assessment deneyimini ve uzmanlığını, Cambridge University Press ile bir araya getirir.

İngilizce seviyenizi ücretsiz bir şekilde ölçmek istiyorsanız en doğru cevabı gösterecek web sitelerinden biri de Cambridge English’dir. Bu web sitesi sayesinde yine diğer uygulamalarda olduğu gibi ne için seviyenizi ölçmek istediğinizi  seçebilirsiniz.

https://www.cambridgeenglish.org/tr/test-your-english/

Oxford Online English

İngilizce Seviyesi Nasıl Tespit Edilir? (İngilizce Seviye Testi)

Oxford Online English, İngilizce seviyesi ölçmek için en popüler platformlardan biridir. İngilizce seviyenizin ne olduğunu öğrenmek için bu web sitesini ziyaret edip doğru sonuçlara yakın sonuçlar alabilirsiniz.

https://www.oxfordonlineenglish.com/english-level-test

Biliyor musunuz?

İngilizce mesajlaşma uygulamaları ile Dünyanın dört bir yanından yeni arkadaşlar edinebilir ve başta İngilizce olmak üzere yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu