Instagram action blocked hatası çözümü

Instagram action blocked hatası çözümü

Son güncelleme: 28 Ekim 2019

Instagram’da paylaşılan resimleri beğenme ve yorum yapma aşamasında Instagram action blocked hatası alıyorsanız çözümünü yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram, belirli bir profilin spam etkinliklerine maruz kaldığını tespit ettiğinde, bir süre onları engeller ve onlara ‘Action Blocked’ yazan bir hata mesajı gösterir. Bu bildirimi aldığınızda, Instagram’daki resimleri yorumlayamaz veya beğenemezsiniz.

Instagram action blocked – Instagram İşleme İzin Verilmiyor Hatası Nedir ?

İnstagram’ın kullanıcı sayısı giderek artıyor, bununla birlikte spam etkinlikleri de giderek artmaktadır. Bu durumda instagram otomatik bir engelleyici kodlamış ve gereğinden fazla işlem yapmaya çalışan kullanıcıları 24 saat ile 48 arasında hesabını beğenilere ve takiplere kapatma bazında sınırlamaya almıştır.

Instagram hızlı bir şekilde beğeni ve paylaşım yapan hesapları takip altına almakta, bu hesapların robot olup olmadığını incelemek adına hesabı geçici olarak incelemektedir.

Instagram action blocked hatası çözümü

Peki neden Instagram action blocked (Instagram İşleme İzin Verilmiyor Hatası) neden alınır?

  • Aşırı miktarda takip isteği veya takipten çıkarma isteği yollamış olabilirsiniz. Bu isteklerin sayıca çokluğu hesabınızın geçici olarak askıya alınmasına sebep olmuş olabilir.
  • Beğeni kazanmak veya takipçi edinmek üzere bir uygulamaya Instagram üzerinden erişim izni vermiş olabilirsiniz. Bu uygulama sizin adınıza aşırıya kaçan işlemler yapmış olabilir.
  • Aynı yorumu veya aynı paylaşımı birden fazla kez, kısa zaman içerisinde çokça yapmış olabilirsiniz.
  • Kısa zaman içerisinde çok fazla fotoğrafa like atmış olabilirsiniz.

Instagram action blocked hatası çözümü

  • Wi-fi ile bağlıysanız bağlantınızı sonlandırın ve mobil dataya geçiş yapın. Instagram sizi engellediyse, Instagram hesabınızı değil, IP adresinizi engellemiş olabilir. Denemeniz gereken ilk çözüm Wi-Fi’nizi kullanmak yerine mobil veriyi aktif hale getirmektir.
  • Instagram üzerinde takip isteği, beğeni vb. hiçbir aksiyonda bulunmayın ve 24 saat ile 48 saat arasında mümkün olduğunca az kullanın.
  • Instagram’ın sizi gerçek bir insan olarak kabul etmesine yardımcı olmak için diğer hesaplarınızı (örn. Twitter hesabınızı) Instagram hesabınızla eşleştirin.
  • İzin verdiğiniz 3.taraf yabancı uygulamaları kaldırın.
  • Yanlış bir şey yapmadığınızı düşünüyorsanız, Instagram’a itirazda bulunabilirsiniz.  Uyarı ile karşılaştığınızda ok ve report seçeneklerinden biri olan report’u seçin ve durumu Instagram’a raporlayın. Instagram’a rapor vermek için telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açın. Android cihazınızda, sağ üst köşedeki üç nokta menüye dokunun. iPhone’da, Ayarlar simgesine dokunun. Seçenekler altında, aşağı kaydırın ve Sorun Bildir seçeneğine dokunun. Açılan pencereden Bir Sorun Bildir’i seçin. Sorununuzu Instagram’a açıklayın ve gönder düğmesine basın.

Instagram’ın sahip olduğu yapay zekanın sizi bir tehdit olarak algılamaması ve Instagram erişim engellendi sorunuyla karşılaşmamak için hiçbir hareketinizde aşırıya kaçmayın. Beğenileriniz, takip istekleriniz veya takipten çıkarma işlemlerinizi kısa sürede aşırı derecede (yüzlerce) gerçekleştirmeyin. Fazla işlem sayısı (sunucuya gönderilen istek sayısı) arttıkça saldırı olarak algılanma ihtimali artmaktadır.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol