Instagram Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür ?

Instagram Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür ?

Bu yazımızda Instagram çalışmayı durdurdu, Instagram Durduruldu Hatası Android ve IOS cihazlarda nasıl çözülür anlatacağız.

En çok kullanılan fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram sürekli güncelleme alan bir uygulama. Uygulamaya sürekli yeni özellikler eklenmekte ve bu özellikler kullanıcıya güncellemeler sayesinde ulaşmakta. Son güncellemelerden sonra bazı cihazlarda “Instagram çalışmayı durdurdu”, “Instagram Durduruldu” hataları meydana çıkıyor. Peki bu hata nasıl  çözülür?

Instagram Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür ?

Hatanın çözümü için sizlere 2 yol sunacağız. 2 yolu da uygulayabilir veya tek yolu uygulamanız sonucunda çözüme ulaşabilirsiniz.

1.Yöntem: Arka Planda Çalışan Uyglamaları Temizlemek

Bu hata genellikle cep telefonunuzun RAM’inin yetersiz kaldığı durumlarda gün yüzüne çıkmaktadır. Eğer Instagram uygulamanızı açarken aynı zamanda arka planda çalışan çok sayıda uygulama var ise bu sorun meydana gelebilecektir.

  • Instagram’ı tamamen kapatın.
  • Android veya iPhone cihazlarda, arkaplanda çalışan uygulamaları temizleyelim. Bu işlem Android cihazlarda, geri tuşuna bası tutularak, iPhone’da ise ” Home ” tuşuna iki kez basılarak yapılabilir.
  • Arkaplanda çalışan uygulamaları temizleyerek, telefon önbelleğimizi temizlemiş olduk.
  • “Ben arkaplanda çalışan uygulamaları temizleyemiyorum.” diyen okurlarımız direkt olarak telefonu kapatıp, açabilir. Aynı kapıya çıkacaktır.
  • Tekrar Instagram’ı açıp, bir sorun olmayacağını görebilirsiniz.

2.Yöntem : Instagram’ı  Güncellemek

  • Instagram’ı tamamen kapatalım.
  • Eğer bir Android cihaz kullanıyorsak, Google Play Store ‘a girip, Instagram için var olan güncelleştirmeleri yapalım. Eğer bir iPhone cihaz kullanıyorsak, App Store ‘a girip, var olan Instagram güncelleştirmelerini gerçekleştirelim.
  • Güncellemelerin yüklenmesinin ardından, telefonumuzu kapatıp açalım.
  • Instagram ‘ı açalım ve artık bir sorun olmayacaktır.

Eğer bunları yapmanıza rağmen halen daha aynı hatayı alıyorsanız, İnstragram uygulaması kaldırıp telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından instagram uygulamasını tekrar yükleyiniz. Uygulamanın sorunsuz bir şekilde çalıştığını göreceksiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap