Instagram Fenomeni Olmanın 5 Yolu

Instagram Fenomeni Olmanın 5 Yolu

Sosyal medya hesaplarının gözdesi olan instagram’da sizde popüler olmak istermisiniz? İşte Instagram Fenomeni Olmanın 5 Yolu

Instagram fenomeni olmak nasıl bir şey? Instagram fenomeni olmak için neler yapmak, nelerede dikkat etmek gerekiyor?

Instagram’da iddialıyım diyorsanız ve Instagram takipçiniz istediğiniz kadar fazla değilse mutlaka bir şeyleri yanlış yapıyorsunuzdur. Bu yazımızda instagramda takipçi sayısını arttırmak için gereken 5 önemli noktaya dikkatinizi çekeceğiz.

Instagram Fenomeni Olmanın 5 Yolu

Twitter ve Facebook gibi en güçlü sosyal paylaşım platformlarını bile sollayan Instagram’da egemenlik kayıtsız şartsız sizde olacaksa, bunun birtakım kuralları olduğunu unutmayın. Takipçi sayınızı arttırmak için sadece fotoğraf paylaşmak tabiiki yeterli değil. Bunun yanında bazı önemli noktalarada dikkat etmeniz gerekir. Bunlar nelerdir diye soracaksanız buyrun işte Instagram Fenomeni Olmanın 5 Yolu

 

Instagram, sosyal medyanın belki de en yalın hali. “Bir resim binlerce kelimeye bedeldir” özdeyişinin gerçek hayatta karşılık bulmuş hali olan bu mecra, kendi fenomenlerini çoktan yarattı. Ancak bu fenomenler, belki de tüm sosyal medyanın en ünlü fenomenleri konumundalar. Siz de Instagram fenomeni olmak istiyorsanız, aslında yapmanız gerekenler çok basit. İşte Instagram fenomeni olmak için yapmanız gereken 5 Şey!

1- Akılda Kalıcı, Kolay hatırlanabilen bir Instagrfam ismi şart!

Akılda kalıcı ve basitçe hatırlanabilen bir Instagram ismi seçin. Paylaşacağınız içerikleri düşünün. Seçeceğiniz isim içeriklerle ilgili olmalı veya onları çağrıştırmalı. İsimde özel karakter kullanmaktan çekinmeyin. Artistik bir profil fotoğrafı kullanın. Bir tema seçin ve içeriklerinizi ona göre planlayın.

2- Herkesten farklı yarartıcılığınıız öne çıkarfak fotoğraf ve videolar paylaşmalısınız

Instagram filtrelerini iyi öğrenmeniz gerekir.Filtrelerle bir çok video re fotoğrafa yaratıcılık katabilirsiniz Bunun yanında video ve fotoğraflarınız için 3.parti foto ve video uygulamalarından destek alabilirsiniz.

Çektiğiniz her fotoğrafı paylaşmayın. Tabiiki çok sayıda fotoğraf çekin ancak bunların arasından en iyilerini paylaşmaya gayret edin.

Bir göz atmak isteyebilirsiniz; Instagram’da İstenmeyen Filtreler Nasıl Gizlenir ?

3- Doğru Hastagleri kullanlaı ve diğer sosyal medya hesaplarınızı Instagrama bağlamalısınız

Hashtag’ler ile nelerin trend olduğunu görün ve bu hashtagleri kendi fotoğraflarınızda kullanın. Doğru hashtag’i kullanmak kazandırır! Instagram’da Hashtag Kullanmanın İncelikleri yazımızda bundan uzuunca bahsetmiştik.

Diğer kişileri mutlaka takip edin ve yorum yazın. Instagram hesabınızı Facebook’unuz ile bağlarsanız başlangıçta birçok takipçiniz olacaktır. Takipçilerinizi, arkadaşlarını tag’lemeleri için cesaretlendiren iletiler yazın. Ayrıca lokasyon bazlı geotagging özelliğini kullanmaları için takipçilerinizi teşvik edin.

Buna mutlaka bakın ; Instagram için Doğru Hashtagler Nasıl Bulunur?

4- Takipçilerinizi yorumlarına cevap verin onlarla sürekli bağlantıda kalın

Düzenli olarak güncel kalın. Ne kadar çok içerik paylaşırsanız o kadar iyi. Gönderilerinizde bir konuşma başlatır gibi içerikler paylaşabilirsiniz.  Yorum yazanlara mutlaka cevap vermeye çalışın.

5- Sağdan soldan aşırma yapmayın, özgün olun, sadece kendinizi anlatın

Profilinizi tepeden tırnağa tasarlarken kendiniz olmalısınız. Başka bir deyişle yapmacıklıktan kaçının ve attığınız her adım sizin bir parçanız olsun. Gönderileriniz kişiliğinizi ve duruşunuzu yansıtmalı. İçinize sinmeyen iletileri ve içerikleri göndermeyin.

Aklınızı gelen başka yükselme yöntemleri varsa buraya yazın, bizde yazımız sizin adınızla ekleyelim.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?