Sosyal Medya

Instagram Hesabı Kalıcı olarak nasıl silinir ?

Instagram Hesabı Kalıcı olarak nasıl silinir yazımızda Instagramı kapatmak ve bir daha kullanmayı düşünmeyenler için kalıcı Instagram hesap silme hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram hesabınızı komple kaldırmadan önce tavsiyemiz, hesabınızdaki tüm fotoğrafları bilgisayarınıza veya cep telefonunuza indirmeniz. Böylece sizin için çok önemli olan anılarınızı kaybetme olasılığınız olmayacak.

Instagram hesap yedekleme nasıl yapılır konusunda buradaki  yazımıza bakabilirsiniz.

Instagram Hesabı Kalıcı olarak silme

Instagram hesabını kalıcı olarak silmek için aşağıdaki adımları takip ediniz;

# Öncelikle Instagram’da oturum açtığınız emin olun, sonrasında Instagram hesabını kalıcı olarak silmek için buraya tıklayarak Instagram hesap silme sayfasına gidin.

# “Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle” bölümünün yanındaki kutucuktan, hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor.

Instagram Hesabı Kalıcı olarak nasıl silinir ?

# Hesap silme nedeninizi seçtikten sonra, hesabınızı sileceğiniz asıl bölüm açılacak.

# Bu bölümde önce şifrenizi boş kutucuğa girmeniz, daha sonra kırmızı renkli “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazan butona tıklamanız gerekiyor.

Instagram Hesabı Kalıcı olarak nasıl silinir ?

Tüm bunları yaptıktan sonra hesabınız silinmiş olacak. Ancak unutmamanız gerekiyor ki, sildiğiniz kullanıcı adını, bir daha kullanmanız mümkün olmayacak.

İsterseniz Instagram hesabını kalıcı olarak silmek yerine geçici dondurma yapabilirsiniz. Bu yöntemde de Instagram hesabı dondurma, hesabınızın geçici olarak kapatılması anlamına gelir. İstediğiniz zaman hesabınızı yeniden açabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Hesabınızı dondurduktan sonra istediğiniz zaman tekrar giriş yapıp aktif edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol