1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım ?

Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım ?

Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım ?

Eğer hesabınız başkalarının eline geçtiyse ve Instagram hesabım çalındı ne yapmalıyım, nasıl geri alabilirim diyorsanız çözümünü yazımızda bulacaksınız.

Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım ?

Instagram uygulamasını açın, muhtemelen hesabınız hacklendiği (çalındığı) için giriş sayfası gelecektir karşınıza.

1 Giriş sayfasında, “Giriş detaylarını unuttun mu? Giriş yapmak için yardım al.” seçeneğine basıyoruz.

2 Karşımıza gelen ekranda, Hesabına Eriş -> “Kullanıcı adı veya E-Posta kullan” seçeneğine basalım.

Çalınan Instagram hesabını geri alma

3 Muhtemelen kullanıcı adınız değiştirilmiştir, yine de eski kullanıcı adınızı veya eski e-mail adresinizi girin ve sağ üst köşeden “sağ ok” tuşuna basın.

Eğer hesabınızı bulamadık gibi bir ibareyle karşılaşırsanız, sizi takip ettiğini bildiğiniz arkadaşlarınıza hemen mesaj atın, kullanıcı adınız değiştirilmiş olsa da arkadaşlarınız sizi takip ediyor olduğu için (Takip ettiklerim) kısmında profilinizin kullanıcı adı değişmiş halini göreceklerdir.

4 Değiştirilmiş yeni kullanıcı adınızı bulduğunuzda, bir üst maddedeki kullanıcı adı veya e-posta kısmına bulduğunuz kullanıcı adını girin ve yine “sağ ok” diyip devam edin.

Çalınan Instagram hesabını geri alma

5 Hesap bulunduğunda size mevcut seçenekleri sunacaktır.

Eğer seçeneklerden hiç birine erişiminiz yoksa, aşağıda yer alan “Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?” kısmına basalım. Bu kısımda, Instagram siz olduğunuzu teyit etmek için bazı bilgiler soracaktır. Doğru şekilde doldurun.

Doldurduktan sonra formu gönderin ve cevap beklemeye başlayın. Tahminen  1-2 gün içinde en geç dönüş alacaksınız ve kayıt olduğunuz e-posta adresine şifre sıfırlama bağlantısı gönderilecektir.

Bilgisayar korsanlarına karşı hesap güvenliğiniz için şifrenizi seçerken kolay tahmin edilebilir bir şifre yerine, internetteki şifreleme algoritmalarından yararlanarak kendine özel, hatırlayabileceğiniz bir şifre oluşturun. Diğer bir korunma yöntemi, “İki faktörlü kimlik doğrulamayöntemi, bu saya de bir daha Instagram hesabım çalındı sorununu yaşamamız olursunuz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap