Instagram Hesabının Yedeği Nasıl Alınır?

Instagram Hesabının Yedeği Nasıl Alınır?

Instagram Hesabının Yedeği Nasıl Alınır? Çeşitli nedenlerden dolayı Instagram hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Ancak hesabınızı kapattığınızda, hesabınızda bulunan fotoğrafların tekrar getirilmesi mümkün değil. Bu nedenle instagram yedeği almak isteyebilirsiniz.

Instagram Hesabının Yedeği Nasıl Alınır?

Instagram hesabımızın yedeğini maalesef direkt olarak Instagram içerisinden elde edemiyoruz. Bu iş için Instaport.me adlı bir servisi kullanacağız. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak servisi ziyaret edebilirsiniz.

http://instaport.me/

Web servisi açıldığında karşınıza gelen sitede “Sign in with Instagram” butonuna basmanız gerekiyor.

Instagram Hesabının Yedeğini Alma

Bu aşamada servis sizden Instagram hesabınızla giriş yapmanızı talep edecek. “Authorize” butonuna basarak devam ediyoruz.

Instagram Hesabının Yedeğini Alma2

Giriş yaptıktan sonra karşımıza seçenekler gelecek. Bu seçeneklerden birincisi ile tüm fotoğraflarınızı indirebilir, ikincisi ile en son kaç tanesinin indirileceğini seçebilir, sonuncusuyla da belli bir tarih aralığı belirleyebilirsiniz. Biz hepsini seçerek devam edelim ve “Start Export” butonuna basalım.

Instagram Hesabının Yedeğini Alma3

Butona bastığınızda tüm fotoğraflarınızın toplanması için belli bir süre geçecektir. Bu aşamada beklemekten başka çaremiz yok.

Instagram Hesabının Yedeğini Alma4

Yüklemeniz hazır olduğunda ekranda indirme bağlantısı belirecektir. “Download only” linkine tıklayarak artık tüm fotoğraflarımızı bilgisayarımıza indirebiliriz.

Instagram Hesabının Yedeğini Alma5

İşlem tamamlandığında web tarayıcınızın indirilenler bölümünde tüm indirilmiş olan fotoğraflarınıza bir ZIP dosyası içerisinde ulaşabilirsiniz. ZIP dosyalarını açmak için aşağıdaki bağlantıdan WinRAR programını kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.