Instagram Hesap Silme ve Dondurma

Instagram Hesap Silme ve Dondurma 1

Bu yazımızda Instagram Hesap Silme, Instagram Hesap Dondurma işlemlerinin nasıl yapılacağını detaylı olarfak anlatacağız.

Sosyal medyayı ve özellikle instagramı aktif kullananlar öyle zaman gelir ki hesabını kapatmak isteyebilir. O zaman da hemen aklına instagram hesap dondurma veya bir başka ifade ile instagram hesap silme gelir. İnstagram hesaplarınızı silmek veya geçici süreli dondurma veya kapatmak artık mümkün. Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma nasıl yapılır anlatacağız.

Kullanmakta olduğunuz instagram hesabınıza belirli bir süre ara vermek isteyenler instagram hesap dondurma işlemi yaparak belirli bir süreyle hesaplarını kapatabilirler. Bu kapatma süresince instagramda yaptığınız işlemler silinmez. Özel mesajlarınız, beğenileriniz yorumlarınız ve fotoğraflarınız silinmez

İnstagram hesabını dondurmadan önce bilmeniz gereken önemli detaylar var örneğin hesabınızı dondurduğunuzda hemen aktif edemezsiniz. Bunun gibi bilgileri bilerek panik yapmadan hareket edin. Ayrıca dondurulan hesapların şifresini unutursanız şifre talebinde bulunamazsınız.

Instagram Hesap Silme, Instagram Tamamen Kapatma

Yazımıza önce Instagram hesabınızı tamamen nasıl kapatabileceğinizden başlayalım. İşte Instagram’ın zaman kaybından başka bir şey olmadığını düşünenler için en köklü çözüm olan hesap kapatmanın yolu.

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

1. Bu adresteki Hesabımı Sil sayfasına gidin. Siteye daha önce giriş yapmadıysanız, giriş yapmanız gerekecek.

2. Hesabınızı kapatmadan önce bunu neden yaptığınızı seçmeniz gerekiyor. Açılır kutudan bir neden seçin ve beliren kutucuğa Instagram parolanızı girin.

3. Son olarak “Hesabımı kalıcı olarak sil” düğmesine basın.

Instagram Hesap Silme ve Dondurma

Hepsi bu kadar. Hesabınızı sildiğinizde profilinizin, paylaştığınız tüm fotoğraf ve videoların, beğenilerinizin ve takipçilerinizin silineceğini, bu işlemi geri alamayacağınızı unutmayın. Eğer fikrinizi değiştirebileceğinizi düşünüyorsanız, bir sonraki bölümde anlattığımız geçici hesap dondurma işlemine göz atın.

Instagram Hesap Dondurma, Instagram Geçici olarak Kapatma

Instagram hesabınızı erişilmez hale getirmek istiyorsanız ancak ileride geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız, yapmanız gereken Instagram hesabınızı dondurmak. Bu sayede Instagram’dan bir süreliğine uzak durabilir, dilediğiniz zaman oturum açarak her şeyi eski haline getirebilirsiniz.

1. Instagram web sitesinde veya mobil sitede sağ üstteki kafa simgesine dokunun. Mobil uygulama üzerinden hesabınızı geçici olarak kapatmanın herhangi bir yolu bulunmuyor.

2. “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayın.

3. Sağ alttaki “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın.

Instagram Hesap Silme ve Dondurma

4. Hesabınızı dondurmak için bir neden seçtikten sonra alttaki kutucuğa parolanızı girin.

5. Son olarak kırmızı renkli “Hesabı Geçici Olarak Kapat” düğmesine tıklayın.

Hesabınızı dondurduğunuzda fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizli kalacak.

Instagram hesap silme veya Instagram kapatma yerine fotoğraflarınızı gizlemek istiyorsanız, bunun için Ayarlar’dan “Gizli Hesap” seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

#İnternetteki Tüm Hesaplarınızı Tek Tıkla Silin !

#WhatsApp Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

#Swarm Hesap Silme Nasıl Yapılır?

#Periscope Hesap Silme Nasıl Yapılır?

#Scorp Hesap Silme , Scorp Hesap Kapatma

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol