Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır ?

Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır ?

Popüler sosyal medya ağı Instagram kısa bir süre önce hikaye özelliğini kullanıma sunmuş ve bu büyük ilgi görmüştü. Bu yazımızda Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır anlatacağız.

Sosyal Medyada fotoğraf paylaşmayı sevenlerin vazgeçilmez mobil uygulaması Instagram, kullanıcılarının hikayelerini fotoğraf ve video olarak paylaşabileceği Instagram Stories (Hikayeler) adı altında yeni özelliği kullanıma açmıştı.   Burada fotoğrafları ve şu anlık 15sn’lik videolarınızı hızlı ve kolay bir şekilde; instagramın filtre özellikleriyle takipçilerinizle paylaşabiliyorsunuz .Instagram Hikayeler Özelliğini Etkili Kullanma Rehberi  yazımızda hikayeler özlleiği hakkında size birçok bilgiyi vermiştik.

Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır yazımızda kendi hikayenizi nasıl indirebileceğinizi ve başkasının hikayesini nasıl indirebileceğinizi kolay ve anlaşılabilir bir dille anlatmaya çalışacağız.

Instagram’da paylaşılan videoları ve Instagram hikaye paylaşımlarını indirmemizi sağlayacak bu özellikleri ihtiyaç duyduğunuz anlarda kullanabilirsiniz.

Kendinize ait Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır ?

Instagram’ın Hikayeler bölümünde paylaşmış olduğunuz ve 24 saatini doldurmamış paylaşımınızı herhangi bir eklentiye gerek kalmadan indirebilirsiniz.

Paylaşmış olduğunuz hikayeye girin ve ardından sağ alt köşede bulunan (…) işaretine tıklayarak buradan hikayeyi kaydet / hikayeyi indir butonuna tıklayın. Galeri bölümünde yeni oluşturulan klasörde indidiklerinizi görebilirsiniz.

Başkasına ait Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır ?

Başkasına ait instagram hikayelerini indirmek için oldukça basit. Bu işlemi Google Chrome tarayıcısına kuracağımız oldukça küçük bir eklenti ile yapacağız.

Instagram Hikaye İndirme için Chrome tarayıcısını ve bu tarayıcının eklentisi olan IG Story’i indirmemiz ve chrome’a eklememiz gerekiyor.

Buradaki bağlantıyı kullanarak Chrome IG Story eklentisini Chrome’a Ekle seçeneğiyle yükleyelim.

Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra Chrome ile Instagram hesabımıza giriş yapalım. Instagram ana sayfası aşağıdaki gibi görünecektir.

Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır

 

Instagram Hikaye Fotoğrafını indirmek için; indirmek istediğiniz hikaye fotoğrafını açtıktan sonra sağ tıklayarak Resmi Farklı Kaydet seçeneğiyle kaydedebilirsiniz.

Instagram Hikaye Videosunu indirmek için ise; ana sayfadaki hikayeler bölümünde indirmek istediğiniz kişinin hikayesine sağ tıkladıktan sonra Download Story seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Bu işlemi uyguladığınızda, hikayeler RAR şeklinde inecektir ve bu dosyanın içinde hem fotoğrafları hem de videoları bulabilirsiniz.


Instagram’da Hikaye Gizleme ile hesabınızda paylaştığınız hikayeleri görünmesini istemediğiniz kişilere kapatabilirsiniz. Instagram’da paylaştığınız hikayenizi gizleyebilir, kimlerin görüp göremeyeceğine karar verebilirsiniz. Peki Instagram’da Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Harika siniz Allah razı olsun sorunum çözüldü çok teşekkür ler artık sürekli ziyaretciniz olcam

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.