1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagra’a ilk kayıt olduğunuzda tanımladığınız kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Instagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır adım adım anlatacağız.

Instagram’da kulanıcı adı değiştirme özelliği sayesinde hesabınızı açtığınızda tercih ettiğiniz kullanıcı adınızı değiştirebiliyorsunuz.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

1 Instagram’da Profil sekmesine tıklayarak Profili Düzenle butonuna dokunun.

2 Kullanıcı adı yazan yere kullanmak istediğiniz kullanıcı adını yazın sağ üstteki Bitti seçeneğini seçin.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Artık instagram kullanıcı adınız değişmiş olacaktır. Instagram’da kullanıcı adı değiştirme işlemi profilinizde herhangi bir değişikliğe sebep olmaz. Yani fotoğraflarınız, yorumlarınız, takipçileriniz vb. aynı kalır. Sadece kullanıcı adınız değişmiş olur. Profilinize bakanlar ve direk mesaj bölümünde sizinle mesajlaşan kişiler yeni kullanıcı adınızı görürler.

Instagram kullanıcı adı kaç kere değiştirilebilir?

Instagram’da kullanıcı adını değiştirmek için bir kısıtlama yoktur. İstediğiniz zaman kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Sadece, kullanılmayan bir kullanıcı adı seçmeniz gerekmektedir.

Instagram’da Kullanıcı adımı değiştirdiğim halde halen eski kullanıcı adım görünüyor?

Bu sizin telefonunuzdaki yada bilgisayarınızdaki önbelleklemeden kaynaklanıyor. Yeni kullanıcı adınızı siz göremiyorsunuza ancak takipçileriniz görebiliyorlar.

Ön bellekte eski kullanıcı adı kaldığı için böyle bir sorun ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bunu düzeltmek için Instagram uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyin sorun çözülecektir.

Yazımızda instagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır anlattık.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap