Sosyal Medya

Instagram Mavi Tık Alma Nasıl Yapılır ?

Instagram Mavi Tık Alma başka bir deyişle instagram hesap onaylatma, instagram onaylı hesap nasıl alınır, Instagram doğrulanmış hesap almak için neler gereklidir?

Eğer Instagram’ı aktif olarak kullanıyorsanız, bazı hesapların profillerinde küçük mavi tık işareti yer aldığını görmüşsünüzdür.

Instagram Instagram Account Verification Badge yani bizim deyişimizle instagram mavi tık; çok takipçisi olan ve gönderilerin erişiminin çok yüksek olduğu ünlülerin hesapları için kullanılmakta ve bu hesabın gerçekten o ünlüye yada tanınmış kişiye ait olduğunu gösteriyor. Instagram mavi tık sahibi olan lişi yada kurluş böylece hesabın gerçekten ona ait olduğunu ve güvenilir bir hesap olduğunu takipçilerine göstermiş oluyor.

Peki Instagram Mavi Tık Alma başka bir deyişle instagram hesap onaylatma, instagram onaylı hesap nasıl alınır, Instagram doğrulanmış hesap almak için neler gereklidir?

Instagram Mavi Tık Alma Nasıl Yapılır ?

1- Eğer tanınmış biriyseniz; direkt olarak Instagram yetkilileri ile mail yoluyla iletişime geçerek hesabınızı onaylatmanız mümkün olabilmektedir.

2- Diğer yol; Instagram’ın tüm ülkelerde anlaşmalı olduğu reklam ajansları bulunuyor.  Instagram ile partner olarak çalışan bu sosyal medya ajanslarından ücret karşılığı yardım alarak instagram sayfa onaylatma işlemini yaptırabilirsiniz. Tabi her şeyde olduğu gibi bu konudada sahtekarlık almış başını gidiyor. Bu konuda dikkat etemniz gerekiyor.

Instagram Mavi Tık Alma Nasıl Yapılır ?

Peki Instagram Mavi Tık almak için gerekenler nelerdir?

Baştada dediğimiz gibi Instagram onaylı hesap, instagram mavi tık sahibi olmak için tanınmış bir kişi, ünlü ya da ticari bir firma olmanız gereklidir. Eğer bu durumda iseniz Instagram size hesap onayı için bazı öneriler sunmakta;

1- Facebook hesabınızı Instagram hesabınıza, Twitter hesabınızı Instagram hesabınıza bağlayın ve İnstagram hesabınızda kimlik doğrulaması yapın.

2 – Instagram mavi tık alabilmek için aktif bir takipçi listesine de sahip olmanız ve bu takipçilerinizin kesinlikle organik olması gereklidir. Sahte takipçi vs aldıysanız bunlardan kurtulmaya bakın.  Instagram’da nasıl daha fazla takipçiye sahip olabiliriz? Bu konuda Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin 32 Tavsiye yazımıza bakabilirsiniz.

3 – Aktif bir kullanıcı mısınız ? Instagram hesap onayı için dikkat edilen bir diğer konu ise sizin Instagram da aktif bir kullanıcı olup olmadığınızdır. Eğer uzun süredir hesabınızda oldukça az paylaşımlar yaptıysanız; aktif olmayan bir sayfanın onaylanmasını Instagram gerekli olduğunu düşünmüyor ve hesabınızı onaylamıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu