Instagram Nasıl Kapatılır ?

Instagram Nasıl Kapatılır ?

Merhaba. Instagram hesabını silmek yada dondurmak isteyenler için Instagram nasıl kapatılır anlatarak, Instagram silme dondurma linklerini paylaşacağız.

Öncelikle şunu söyleyelim; Instagram hesabınızı silerseniz tüm paylaşımlarınız (fotoğraf, video) ve tüm etkileşimleriniz (yorumu beğeni, mesaj) silinir. Hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adıyla tekrar kaydolamazsınız veya o kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyemezsiniz. Silinen hesapları yeniden etkinleştirmemiz de mümkün olmayacaktır.

Instagram hesap kapatma konusunda kararsızsanız Instagram hesap dondurma işlemini de kullanabilirsiniz.

Instagram Hesabı Silme

1 Öncelikle verdiğimiz instagram hesap silme linkine tıklayın. Instagram internet sitesine giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız istenir. https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Açılacak olan instagram hesabını sil sayfasında karşınıza çoktan seçmeli bir alan çıkacak. Burada Instagram hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmelisiniz.

Instagram Silme, Instagram dondurma

3  Seçiminizi yaptıktan sonra açılan sayfada karşınıza gelen boş kutuya şifrenizi girin ve kırmızı ile işaretlediğim  “Hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna tıklayın.

Instagram Silme, Instagram dondurma

Instagram hesabı silme işleminiz böylece tamamlandı.

Sildiğiniz hesaptaki kullanıcı adını farklı bir Instagram hesabında kullanamazsınız. Yani, bu kullanıcı adını daha sonra da kullanmak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız; Instagram hesabınızı dondurmanız daha faydalı olabilir.

Instagram Hesabı Dondurma

Instagram hesabı dondurma, hesabınızın geçici olarak kapatılması anlamına gelir. İstediğiniz zaman hesabınızı yeniden açabilirsiniz.

1 Öncelikle verdiğimiz instagram hesap dondurma linkine tıklayın. Instagram internet sitesine giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız istenir. https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

2 Burada da aynı şekilde, önce instagram hesabını kapatma nedenini seçin. Ardından şifrenizi girmelisiniz. “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıkladığınızda işlem tamamlanmış olacaktır.

Instagram Silme, Instagram dondurma

Hesabınız dondurulmuş durumdayken profiliniz, fotoğraflarınız, beğenileriniz ve yorumlarınız kimse tarafından görüntülenemeyecektir.

Bu yazımızda Instagram nasıl kapatılır ve dondurulur anlattık.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.