Instagram Önerileri Nasıl Kapatılır ?

Instagram Önerileri Nasıl Kapatılır ?

Instagram önerileri nasıl kapatılır yazımızda Instagram’ın senkronize edilen hesaplarınıza yada kullanım alışkanlıklarınıza göre yaptığı bazı arkadaşlık önerilerini nasıl engelleyebileceğinizi anlatacağız.

Instagram, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Instagram kullanıcıların aramaları, arkadaşları ve rehber kayıtlarına göre yapılan analizler sonrasında kişi önerileri sunmaktadır. Instagram öneriler özelliği sayesinde takip ettiğiniz kişilerin beğendiği, takip ettiği ve yorum yaptığı paylaşımları sizlere de gösterir.

Instagram keşfet bölümünde yaptığı gibi sadece paylaşımları önermez. Aynı zamanda takip etmeniz için size kişiler de önerir. Bir kişiyi takip ettiğinizde, o kişinin takip ettiği ve onu takip eden kişiler de size takip etmeniz için önerilir.

Tabii ki bu durumdan şikayetçi olan kullanıcılarda var. Hesap senkronizasyonunu ve uygulamanın rehberinizi kullanmasını önleyerek instagram kişi önerilerinden kurtulabilirsiniz.

Instagram Önerileri Nasıl Kapatılır ?

Instagram kişi önerileri kapatmak için;

1 Instagram’ı açarak Seçenekler’e giriş yapın, sonrasında Kişiler sekmesinden kişileri bul, keşfet seçeneğine girin.

2 Üstte bulunan bilgi ekranında hangi hesabınız aracılığıyla arkadaşlık önerilerinin yapıldığını görebilirsiniz.

3 Rehberinizde bulunan kişiler için yapılan önerileri kapatmak için Rehbere bağlanıldı seçeneğine dokunun.

Instagram Önerileri Nasıl Kapatılır

4 Açılan ekranda tüm önerileri görebilirsiniz. Hepsini silmek için Ayarlar seçeneğine tıklayın ve Kişilerin bağlantısını kes seçeneğine dokunun. Bağlantıları kestikten sonra rehberinizde bulunan arkadaşlarınız için öneriler almayacaksınız.

Instagram Önerileri Nasıl Kapatılır

5 Belirli bir kişiden gelen öneriyi kapatmak için; kişinin hemen sağ tarafında bulunan Gizle seçeneğine tıklayın.

Ayrıca uygulama ayarlarına giriş yaparak İnstagram uygulamasının rehber erişim yetkisi de kapatabilirsiniz. Bu durumda uygulama rehberinize erişemeyeceği için öneriler almayacaksınız.

Facebook, Google+, Twitter gibi listenizde bulunan öneride engellemek için aynı yöntemi kullanabilirsiniz.Kaydet

Yorum Yap

Yorum Yap