1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Instagram Sessize Alma Nasıl Yapılır ?

Instagram Sessize Alma Nasıl Yapılır ?

Instagram Sessize Alma Nasıl Yapılır ?

IOS ve Android kullanıcıları için Instagram sessize alma kullanıma sunuldu. Bu yazımızda Instagram Kişiyi Sessize Alma , Instagram Hikayeyi Sessize Alma, Instagram Bildirimleri Sessize Alma ve Instagram DM Sessize Alma nasıl yapılır anlatacağız.

Sosyal medya uygulamalarının çoğunda olan “sessize alma  – mute” yani bir kişiyi takipten çıkarmadan paylaşımlarını görmeme özelliğiInstagram‘a da geldi.

Instagram sessize alma yaparak, artık takipten çıkarmak istemediğiniz ama içeriklerini de görmek istemediğiniz birinin paylaşımlarını, hikayelerini veya ikisini birden sessize alabiliyorsunuz. Böylece sürekli olarak karşınıza çıkmamış oluyor ve ana akışınız daha özel bir alana dönüşmüş oluyor.

Instagram Sessize Alma Nasıl Yapılır ?

Instagram tarafından kullanıma sunulan yeni sessize alma özelliği, kullanıcıların paylaşımlarının uygulamada görünmesini engellerken, onları takipten çıkarmayı gerektirmiyor.

Instagram Kişiyi Sessize Alma

Instagram’da kişiyi takipten çıkmadan gönderilerini engellemek, diğer bir deyişle sessize almak için izlemeniz gereken adımlar çok basit:

Instagram sessize almak istediğiniz kişinin profiline girip sağ üst köşeden üç noktaya dokunarak açılır menüye ulaşıyorsunuz. Burada Sessize Al’a dokunuyorsunuz. Veyahut kişinin profiline gitmeden de sessize alabiliyorsunuz. Bunun için ana akışınızda kullanıcı adının yanındaki üç noktaya ardından Sessize Al’a dokunuyorsunuz.

Instagram Sessize Alma Nasıl Yapılır ?

Instagram Hikayeyi Sessize Alma

Instagram’ın Snapchat’ten uyarladığı Hikayeler özelliği artık neredeyse normal gönderiler kadar kullanılıyor. Hal böyleyken takip ettiğiniz ancak hikayelerini karşı tarafın haber olmadan gizlemek istediğiniz kişiler varsa o kişilerin paylaştıkları hikayelerden haberdar olmamak mümkün.

Kişinin tüm paylaştıklarını görmek istemiyorsanız, “Gönderileri Sessize Al”, kişinin sadece hikayelerini görmek istemiyorsanız, “Hikayeyi Gizle”, kişinin tüm paylaştıklarını görmek istemiyorsanız, “Gönderileri ve Hikayeyi Sessize Al”a dokunuyorsunuz.

Instagram Sessize Alma Nasıl Yapılır ?

Instagram Bildirimleri Sessize Alma

Instagram bildirimleri sessize almak içinse yapmanız gereken şey, Android telefon kullanıyorsanız Ayarlar – Uygulamalar – Instagram – Uygulama Bildirimleri – Sese İzin Ver’i kapatmak. iPhone kullanıyorsanız Ayarlar – Bildirimler – Instagram – Sesler’i kapatmak.

Instagram Sessize Alma Nasıl Yapılır ?

Instagram DM Sessize Alma

Instagram DM sessize almak için izlemeniz gereken adımlar da şöyle: Direct’i açmak ve sessize almak istediğiniz kişinin üzerine dokunup Mesajları Sessiz Al’ı seçmek.

Instagram Sessize Alma Nasıl Yapılır ?

 

Instagram Sessize Alma işlemleri bu kadar!

Yorum Yap

Yorum Yap