Instagram Yorum Engelleme Nasıl Yapılır?

Instagram Yorum Engelleme Nasıl Yapılır?

Instagramda yorum kapatmanın yanında artık istenmeyen yorumlarıda engelleyebilirsiniz. Instagram Yorum Engelleme Nasıl Yapılır resimli olarak yazımızda anlatacağız.

Daha önce sadece belirli kullanıcılara özel olarak kullanıma sunulan instagram yorum engelleme özelliği artık tüm kullanıcılara açık durumda. Instagram paylaşımlarınıza gelen istenmeyen yorumları yorum özelliğini tamamen kapatmadan da engelleyebilirsiniz.

Yorum Yapmayı Kapat” seçeneği instagramda halen mevcut bunu yanında artık belli kişilerin gönderilerimize yorum yapmasına izin veriyor yada belirli kişilerin yorumlarını engelleyebiliyoruz. Instagramda yorum kapatma ya da instagram yorum filtreleme özelliği sayesinde istemediğiniz yorumlardan kurtulabilirsiniz üstelik o kişinin haberi bile olmayacak.

Instagram Yorum Engelleme Nasıl Yapılır?

Instagram Yorum Engelleme için Android yada iPhone’unuzdan  Seçenekler – Ayarlar – Yorumlar menüsüne girin.

Instagram Yorum Engelleme Nasıl Yapılır?

Bu menüde en üstte yer alan Yorum Kontrolleri’ne dokunduğunuzda karşınıza iki seçenek çıkıyor: “Şu Kişiden Yorumlara İzin Ver” ve “Şu Kişinin Yorumlarını Engelle”.

Instagram Yorum Engelleme Nasıl Yapılır?

İlk seçenekte herkesin, takip ettiğiniz ve takipçilerinizin, sadece takip ettiğiniz kişilerin veya takipçilerinizin gönderilerinize yorum yapmalarına izin vermiş oluyorsunuz. Eğer artık yorumlarını görmek istemediğiniz bir kişi varsa onun için de ikinci seçenek olan engellemeyi kullanıyorsunuz.

Bu arada engellediğiniz kişinin yorumları size gösterilmiyor, yaptığı yorumları sadece kendisi görebiliyor ve engellendiğinden haberi olmuyor.

Instagram Yorum Engelleme Nasıl Yapılır?

Ayrıca yorumlar menüsü altında belirlediğiniz sözcükleri içeren yorumların gizlenmesi, uygunsuz yorumları gizleme, yorumu tamamen kapatma seçenekleri hala mevcut; kaldırılmış değil.


Instagram profiliniz varsayılan olarak herkese açık durumdadır ve siz istediğiniz zaman instagram profilini gizleyebilirsiniz. PC, Android ve IOS’da Instagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır  öğrenmek için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.


Instagram Mavi Tık Alma başka bir deyişle instagram hesap onaylatma, instagram onaylı hesap nasıl alınır, Instagram doğrulanmış hesap almak için neler gereklidir? Tüm bu soruların cevaplarına da buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

33 yorum

  1. Telefonumda bir kaç sorunum vardı teknolojidolabi.com sitesi sayesinde bu sorunlardan kurtuldum Teşekkürler.

  2. Telefonumda bir kaç sorunum vardı teknolojidolabi.com sitesi sayesinde bu sorunlardan kurtuldum Teşekkürler.

  3. Harika bir çalışma olmuş siteniz oldukça yapıcı tebrikler.

  4. Harika bir çalışma olmuş siteniz oldukça yapıcı tebrikler.

  5. Sorduğum sorulara verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

  6. Teşekkürler Türkiye :)) Teşekkürler Teknoloji dolabı :))

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?