İnstagram’da Anıt Hesap Nasıl Yapılır?

İnstagram’da Anıt Hesap Nasıl Yapılır?

İnstagram’da Anıt Hesap Nasıl Yapılır

İnstagram’da bir kullanıcı vefat etmiş ve bu hesabını anıtlaştırmak istiyorsanız , bunun nasıl oluşturulduğu hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Dünyaca ünlü ve bir o kadar’da popüler sosyal ağ olan İnstagram’da vefat eden bir kişinin hesabını nasıl anıtlaştırılması hakkında aşağıdaki açıklamalar yardımcı olacaktır.

İnstagram Hesabı Anıtlaştırma

Birinci derece’den yakın akrabaların yapabileceği ve instagram’dan hesabı kaldırmasını instagram tarafına bildirebilirsiniz. geçerli ve uygun bir talep alındığında vefat eden kişinin hesabını anıtlaştıra bilirsiniz. Bunun için talep formunu “https://help.instagram.com/contact/452224988254813” doldurmanız gerekecektir.

instagram-anıt-hesap

Bu formu doldurmanız gerekecek.  vefat kişinin eğer hesabı kaldırmak istiyorsanız , bunun için birinci dereceden akraba olmanız gerekecektir. Vefat edenin doğum belgesi , Vefat eden kişinin ölüm belgesi ve yakınlık derecesini belirten varislerin mirasçıların yasal mahkeme belgesi gerekecektir. Vefat eden kişinin hesabını kaldırılması için ise buradaki formu doldurmanız gerekecektir. “https://help.instagram.com/contact/1474899482730688” link kullanın.

Anıt Hesaplarda Ne olur?

Anıtlaşmış hesaplara giriş yapamazsınız , bu tür hesaplarda hiç bir değişiklik yapılmaz , yorumlar , beğeniler bunlar bu değişikliğe dahildir. vefat eden kişiye  direct mesaj ve video gönderimi yapılabilmektedir. Daha önceden paylaşılan resimler kalıcıdır ve takipçileri bunları görebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.