1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir ?

Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir ?

Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir ?

İnstagram içinde arama yaptığınız herkesi kaydediyor. Peki başkalarının görmemesi için Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Telefonunuz başka kişilerin eline geçebilir, mesela telefonunuza bakmak isteyen sevgiliniz Instagram’da fotoğraflarınıza bakmak istedi ve siz de bir çok bayan veya erkek profiline göz attıysanız ve sevgiliniz şans eseri Instagram arama geçmişine göz attıysa bu resmen yuva yıkıcı bir sebep diyebiliriz ki bu olay yüzünden bir çok kişinin ilişkisi bitiyor.

Instagram uygulaması sadece arama geçmişinin kayıt işlemini sadece o telefona özel olarak saklamaktadır. Mesela sizin telefonunuzdaki arama geçmişi, başka giriş yapılmış bir mobil cihazda gözükmeyecektir.

Arama Geçmişimi Kimler Görebilir?

Arama geçmişinizi sadece sizin telefonunuzu kullanan kişiler görebilir, eğer telefonunuzdaki arama geçmişini en iyi şekilde saklar iseniz kimseler göremez.

Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

İnstagram Arama geçmişini tamamen silmek için Instagram uygulamasını açıyoruz ve uygulamaya giriş yapıyoruz, öncelikle en son kimleri aradığımızı öğrenmek için ve bu arama geçmişinin tamamen silinip silinmediğini kontrol etmek için uygulamanın arama bölümüne dokunuyoruz ve kontrol ediyoruz.

Instagram’da Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Ardından profilimize giderek burada yer alan sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunuyoruz ve gelen seçenekler kısmında yer alan Arama Geçmişini Sil seçeneğine dokunuyoruz.

instagram-arama-gecmisini-silme1

Açılan Seçenekler bölümünde aşağı doğru scroll ettikten sonra Hesap kısmında Arama Geçmişini Sil seçeneğini seçelim.

Instagram’da Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır61

Gelen uyarı mesajına Evet diyerek kolaylıkla arama geçmişinizi silebilirsiniz.

Instagram’da Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır5

Tekrar arama bölümüne giderek arama geçmişinin tamamen silinip silinmediği konusunda emin olabilirsiniz.

Bu işlemler sonucunda arama geçmişiniz sizin telefonunuzdan silinecektir, mutlaka kişisel güvenliğiniz için bu tarz işlemler önem kazanan durumlardır.

Unutulan Instagram Şifresi Nasıl Öğrenilir?

İstenmeyen Instagram Filtrelerini Gizleme

Instagram Hikayeler Özelliğini Etkili Kullanma Rehberi

Yorum Yap
Kaynak: Ceploji

Yorum Yap