1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Instagram’da GIF Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram’da GIF Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram'da GIF Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram hikayelerde gönderilerinizi GIF olarak paylaşarak renklendirebilirsiniz. Peki Instagram’da GIF Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram için uzun süredir beklenilen güncelleme yayınlandı ve böylece Instagram Hikayeler için GIF desteği kullanıma sunuldu. Bu sayede Hikayeler bölümünde artık ek bir programa gerek kalmadan GIF paylaşılabiliyor.

Programsız Instagram GIF paylaşımı şu an sadece Hikayelerde kullanılıyor. Instgarma gönderilerinize GIF elkemek için yardımcı uygulamalar kullanmanız gerekmektedir.

Instagram’da GIF Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram hikayelerde GIF paylaşmak için; hikayeler bölümünün üst kısmındaki yer alan Çıkartmalar kısmına tıklamak gerekiyor. Sonrasında yeni GIF seçeneğini tıkladıktan sonra, GIPHY’nin geniş hareketli GİF arşivinden seçim yapıp paylaşıyorsunuz.

Öne çıkanlardan veya arama yaparak GIPHY’nin kütüphanesinden sizi en iyi anlatan GIF’i seçebilirsiniz. Bir hikayeye eklenebilen GIF sayısında bir sınırlama bulunmuyor.

GIPHY ile entegrasyonu ile kullanıcılara sunulan bu özellik ile şu anda sadece GIPHY kütüphanesinde bulunan GIF’leri kullanma şansı sunuluyor. Instagram yakın zamanda kullanıcıların karşısına önemli bir yenilik ile daha çıkacak.

Yazımızın başında Instagram gönderilerinize doğrudan gif ekleyemediğinizi söylemiştik. Instagramda paylaşımlarınıza gif ekleyebilmek için Instagram Gif Yükleme Nasıl Yapılır yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap