Instagram’da Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır ?

Instagram’da Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır ?

Instagram’ın video chat (görüntülü arama) özelliğini iPhone ve Android cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Instagram’da görüntülü konuşma nasıl yapılır anlatacağız.

Instagram’da tek bir kişiyle ya da 4 kişiye kadar grupla görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Instagram kullanıcıları listelerinde ekli olan arkadaşlarıyla, iPhone ya da Android cihazları üzerinden, herhangi bir telefon numarasına ihtiyaç duymadan görüntülü olarak görüşebilirler.

Instagram’ın DM (direk mesaj) bölümünden görüntülü arama özelliğine erişebilir ve istediğiniz kişiyi görüntülü olarak arayabilirsiniz. Şimdi Instagram görüntülü konuşma nasıl yapılır bakalım.

Instagram’da Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır ?

Instagram’da görüntülü konuşma yapmak için;

Instagram uygulamasını açınız. Sağ üst kısımdaki direk mesaj yani uçurtma simgesine dokunun.

Instagram'da Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır ?

Görüntülü arama yapmak istediğiniz kişinin Mesajlaşma sayfasını açın. Ekranın sağ üst köşesinde Kamera simgesini göreceksiniz. Kamera simgesine dokunduğunuz anda karşı tarafa görüntülü görüşme isteği gönderilecektir.

Instagram'da Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır ?

Karşı taraf bildirim üzerinden Katıl’a dokunduğunda görüntülü arama başlıyor. Bu noktada aynı anda en fazla 4 kişinin konuşmaya girebildiğini belirtelim.

Instagram’da görüntülü konuşma için birkaç küçük ipucu verelim;

1 Görüntülü arama ekranında kamera simgesine dokunursanız karşı tarafa sadece sesiniz iletiliyor. Mikrofon simgesine dokunursanız da karşı tarafa sadece sizi görebiliyor, duyamıyor.

2 Görüntülü konuşma esnasında arka ve ön kameraya geçiş yapmak için arama ekranında sağ üstteki okları kullanıyorsunuz.

3 Arama ekranında sol üstteki simgeye dokunarak konuşma ekranını küçültebiliyorsunuz. Bir nevi PiP yani resim içinde resim özelliği aktif oluyor.

Instagram görüntülü aramaları reddetmek için de tek yapmanız gereken; bildirim ekranı üzerinden “Geri Çevir”e dokunmak. Dilerseniz sessize almayı aktif ederek o kişiden gelen görüntülü konuşmayı otomatik olarak reddedebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap