Sosyal Medya

Instagram’da Kişilerden Gelen Direkt Mesajları Yok Sayma/Engelleme

Rahatsız edilmemek için Instagram’da kişilerden gelen Direkt Mesajları yok sayma yada engelleme nasıl yapılır bu yazımızda ele alacağız.

En popüler sosyal medya platformlarından instagram, görsel paylaşımların yanında, sevdiklerinizle mesajlaşma imkanı da sunmaktadır.

Instagramda DM diye bir tabir var. Instagram kullanıcıları, isterlerse birbirleriyle özelden etkileşime geçebilir.  DM, kelime olarak anlamı “Direct Message” yani mesaj gönderme mesaj alma anlamına geliyor. Instagram kullanıcıları bir birine mesaj gönderdiğinde DM atıldı olarak ifade edilir.

Instagram DM bölümü, kullanıcılar için son derece önemlidir. Genel olarak kullanmayı sevseniz bile bazı kişilerin mesaj atmasından rahatsız olabilirsiniz.

Instagram’da özel mesajları kapatmak için kullanıcıların tercih edeceği farklı yollar vardır. Fakat bu özelliği tamamen devre dışı bırakmak gibi bir durum söz konusu değildir.

Instagram’da Kişilerden Gelen Direkt Mesajları Yok Sayma/Engelleme

DM kapatma işleminden bir tanesi kişiyi engelleme işlemidir. Engelleme işleminin yapılması dm kapatılması anlamına gelir. Bu durumu yapabilmek için;

  • Özel mesaj göndermesi istenmeyen kişinin profiline giriş yaparak sağ üst kısımda bulunan üç noktaya girilmelidir.
  • İlgili kısımda Engelle şeklinde bir seçenek karşınıza çıkar. Bu kısmın seçilmesi durumunda o kişiden DM alınamaz. Bu sayede o kişi için DM kapatılmış olur.

Instagram'da Kişilerden Gelen Direkt Mesajları Yok Sayma/Engelleme

Instagram DM kapatma için kullanılacak bir başka yöntem ise sessize almadır ki bu yöntemde DM tamamen kapatılmaz. Sadece gelen DM’ler için bildirim alınmaz. Bu da tam olarak beklentileri karşılamasa da farklı bir yol olarak dikkat çeker.

Kullanıcıların DM’leri sessize alabilmesi için Instagram içerisinde ayarlar bölümüne geçiş yapması ve buradan bildirimlere gelmesi gerekir. Bu bölümden de DM’ler için gelen bildirimler kapatılabilir. Böylece diğer kullanıcıların yollamış oldukları özel mesajlar için herhangi bir bildirim alınmayacaktır. Bu da bir anlamda kapatma işlemi yerine geçer.

Instagram kendi kendine beğeni yapıyor olması yada kendi kendine takip yapması son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir durum. Peki böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapacaksınız? Buradaki yazımızda bu durumdan nasıl kurtulabileceğinizi anlattık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu