1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Instagram’da Kolleksiyon Nasıl Yapılır ?

Instagram’da Kolleksiyon Nasıl Yapılır ?

Instagram'da Kolleksiyon Nasıl Yapılır

Instagram kolleksiyon özelliği ile kaydedilen fotoğraf ve videolarınızı kategorize edebilirsiniz. Peki Instagram’da Kolleksiyon Nasıl Yapılır ?

Instagram kaydedilen paylaşımları organize için Koleksiyonlar (Collections) adlı bir özellik mevcut. Bu özellik Pinterest’te bulunan Panolar (Boards) özelliğindeki gibi bir klasörleme işlemi olarak tanımlanabilir.

Bu özellik sayesinde kaydet kısmında yer alan fotoğraflarınızı sınıflandırmanız ve istediğiniz fotoğrafları tek bir alanda toplamanız mümkün kılınıyor.  Kaydedilen gönderileri klasörlemek daha derli toplu bir görüntü sağlamanın dışında aranan gönderilerin kolayca bulunmasını da sağlıyor

Instagram’da kolleksiyon oluşturmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterli.

Instagram’da Kolleksiyon Nasıl Yapılır ?

Koleksiyonlar özelliği,profilimizdeki kayıtlı gönderiler sekmesinin hemen altında yer alıyor.

Öncelikle hangi gönderiyi koleksiyonunuzun içine yerleştirmek istediğinize karar verin. Ardından gönderinin altında yer alan görselde kırmızı kutu içerisine alınan butona basılı tutun.

Instagram'da Kolleksiyon Nasıl Yapılır

Bu adımda da karşınıza koleksiyona vermek istediğiniz ismi yazmanız gereken yer çıkacak. İsmi verip onaylayın.

Instagram'da Kolleksiyon Nasıl Yapılır

Bu adımın ardından koleksiyonunuz oluşmuş olacak. Peki, koleksiyona nerede ulaşacaksınız?

Koleksiyona ulaşmak için profilinize gidin. Bu adımdan sonra sağ üst köşede yer alan kurdele işaretine tıklayın. Koleksiyonlar karşınıza gelecektir.

Instagram'da Kolleksiyon Nasıl Yapılır ?

Instagram’da Kolleksiyon Silme Nasıl Yapılır ?

İnstagram’da oluşturmuş olduğunuz koleksiyonu silmek için koleksiyonunuza gelerek sağ üstteki üç noktaya tıklamalısınız. Gelen ekranda sırasıyla Koleksiyonu Düzenle > Koleksiyonu Sil > Sil butonuna tıklayın.


Instagram video indirme uygulamaları yada Instagram video indirme siteleri ile Instagram’dan Nasıl Video İndirilir yazımızda detaylı olarak anlatıyoruz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap