Instagramda Satış Yapmanın Püf Noktaları

Instagramda Satış Yapmanın Püf Noktaları

Instagramda ürün satışı nasıl yapılır, Instagramdan para nasıl kazanılır, Instagramda Satış Yapmanın Püf Noktaları nelerdir?

Popüler sosyal medya ağı Instagram sadece anlık fotoğraf ve video paylaşımı değil bunu  yanısıra ürün pazarlama ve satışını yapabileceğiniz bir platform haline dönüşmüş durumda.

Instagramdan para kazanabilmek için instagramda satış yapabilmenin püf noktalarını bilmeniz gerekir. Peki Instagram’da satış yapmanın incelikleri nelerdir? Ne tür ürünleri Instagram’da satabilirsiniz?

Instagram’da en çok satılan ürünler; Ayakkabı, Elbise, Takı & Aksesuar, Cep Telefonu Kapakları, T-Shirt, Çeşitli Kozmetik Ürünleri veOrganik ve Yöresel Ürünler’dir.

Instagramda Satış Yapmanın Püf Noktaları

Öncelikle şunu aklınızdan çıkarmayın. İnternetten satış yapıyorsanız bu kendi web sayfanızda olsa bir sosyal medya hesabı da olsa mali açıdan denetimi çok kolaydır. Ödeme kanalları ve kargolama süreçlerinin kayıt altında olması ve bu bilgilere ulaşılması kolay olduğundan bu işin denetiminin sıkı ve kolay olduğunu bilmeniz gerekir.

Instagramda Satış Yapma ve bunun yanında instagramda satış arttırma için aklınızda bulunması gereken ipuçlarını yazımızda bulabilirsiniz.

1# Akılda kalıcı bir Marka adı belirlenmeli

Instagram’da satış yapmanın püf noktalarının en önemlisi kaliteli görseller kullanmaktır.  Instagram hesabını oluştururken akılda kalıcı bir marka adı belirlemelisiniz. Satacağınız ürün ile ilgili marka adınız olacak isimleri düşünüp bunlar arasında kolaylık ve akılda kalıcılık özelliklerine göre eleme yaparak marka adınızıza karar vermelisiniz. Yapacağınız tüm fotoğraf paylaşımlarında bunu kullanmaya ve insanların aklına sokmaya odaklanın. Bir kez markayı oluşturabilirseniz gerisi kendiliğinden gelecektir.

2# Fotoğraf çekme tekniklerini öğrenmelisiniz

Kimse kötü ve kalitesiz resimleri beğenmek istemez. Fotoğraf çekme teknikleri konusunda kendinizi geliştirmelisiniz. Akıllı telefonlarımızın fotoğraf çekim kabiliyetleri her ne kadar kullandığımız donanım ve yüklü yazılımlarla sınırlı olsa da, aslında bir üçüncü etken daha var: bizler! Size önereceğimiz Akıllı Telefonla Mükemmel Fotoğraf Çekmek İçin 5 İpucu yazımızdaki yöntemler ile fotoğraflarınızı daha güzel hale getirebilirsiniz.

3# Satacağınız ürünü belirleyin

Instagram üzerinde sıklıkla tercih edilen ürün satışları genellikle moda ve güzellik malzemeleridir. En çok tercih edilen ürünleri bulmak ve onların nasıl pazarlanacağını öğrenmek için o hesapları bularak biraz inceleme yapmanız faydalı olacaktır. Sizde satacağınız ürün sayesinde kazanç elde edeceğinize göre satılmayan bir malzeme için çalışma yapmak gereksiz olacaktır.

4# Instagram hesabını diğer sosyal medya hesaplarınız ile bağlayın

Reklam ve pazarlama faaliyetlerini yerine getirmek ve aynı zamanda daha fazla kitleye ulaşmak için facebook, twitter gibi sosyal medya ağları hesaplarınızı birbirine bağlamayı ihmal etmeyin .Ürünlerinizi alacak bazı kişilerin İnstagram da olmama ihtimalleri var. Bu nedenle onlara da erişmeniz gerekiyor. Yapmanız gereken diğer sosyal medya ağlarında hesaplar açmak ve Instagram hesabınızı onlara bağlamak olmalıdır.

4# Doğru Hashtag kullanımı

Instagram’da hashtag en az diğer sosyal ağlar kadar önemli. Resimlerinizi kategorize edebilmek ve daha hızlı ulaşılmasını sağlamak için kullanılması gerekir. Ancak bu sistemi yararlı kullanabilmek için instagramda etiketler için bazı incelikleri de bilmeniz gerekiyor. Bunun için Instagram’da Hashtag Kullanmanın İncelikleri yazımızı okuyabilirsiniz.

5# Gerçek profil oluturmalısınız

Instagram’da satış yapmanın püf noktalarının başında detaylı ve özgün profil oluşturma işlemi gelmektedir. İşletmenizin profilindeki işletme bilgilerinizi eksiksiz olarak sunmaya özen gösterin. İnsanlar sizin markanızı anlamalarını sağlayan bir biyografi kısmı oluşturun.

6# Alıcılarınızla etkileşimde bulunmalısınız

İnsanlar bir ürün alırken satıcının söylediklerinden daha çok aynı ürünü almış kişinin yapmış olduğu yorumları okumayı tercih ederler. Bu onların ikna olması için daha etkili bir yöntemdir. Sizde bu yöntemi kullanabilirsiniz. Yapacağınız şey sizden ürün satın alan kişilerden izin alarak onlar ile birlikte almış oldukları ürünün fotoğrafını çekerek paylaşmak için izin alabilirsiniz. Altına da o kişinin yorum bırakmasını isteyebilirsiniz. Bu yöntem size daha çok müşteri kazandıracaktır. Ayrıca müşteri memnuniyetinin önem kazandığı günümüzde insanları mutlu etmek için de bu yöntem kullanılabilir. Ayrıca bunu yaparak sizin reklamınızı yapabilecek bir ağ oluşturmuş olursunuz.

İnstagramda satılan ürünler nereden alınıyor, ürün tedarikleri nereden yapılıyor bilmiyorsanız tüm bunları Instagram’da satış yapmak için ürün alabileceğiniz 4 yer yazımızda bulabilirsiniz..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.