1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Instagram’ın Bu Müthiş Özelliklerinden Haberiniz Var mı?

Instagram’ın Bu Müthiş Özelliklerinden Haberiniz Var mı?

Instagram sürekli olarak güncellenen ve bu güncellemeler ile bir çok yeni özellikler kazanan bir platform. Peki Instagram’ın Bu Müthiş Özelliklerinden Haberiniz Var mı?

Sadece fotoğraf paylaşımı yapılarak en fazla etkileşime sahip olan sosyal medya mecrasıInstagram’ı Markalardan şahıslara, oradan “sıradan” insanlara kadar bir çok kişi ve kurum kullanıyor. Instagram’da etkileşim çok yüksek olduğundan dünyanın bir çok gözde markası Instagram’da yer alıyor.

Instagram’ın Bu Müthiş Özelliklerinden Haberiniz Var mı?

Instagram sürekli olarak güncellene ve bu güncellemelr ile bir çok yeni özellikler kazanan bir platform.

En popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı daha etkili kullanabilmek ve takipçi sayınızı arttırabilmeniz için Instagram’ın bu yeni özelliklerini bilmeniz gerekir diye düşündük.

# Yeni Silgi Fırçası ile fotoğraflardan istediğiniz bölümleri silin

Instagram Hikayeler’deki bu özellik sayesinde çektiğiniz fotoğraftaki istediğiniz parçaları resimden kolaylıkla silebilirsiniz.

Instagram'ın Bu Müthiş Özelliklerinden Haberiniz Var mı

# Instagram’ı Çevirimdışı Kullanabilirsiniz

Sadece Android olan ve bunun yanında Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılan bu özellik sayesinde ziyaret ettiğiniz profiller, arama sekmesinin ön belleğe alınmış bölümü ve profiliniz gibi bölümler çevrimdışı modda kullanılabiliyor.

# Yüz Filtreleri ile yüzününüz ilginç maskeler giydirin

Yüz filtreleri ile  Snapchat’te olduğu gibi  yüzünüze ilginç maskeler uygulayabiliyorsunuz.

Instagram'ın Bu Müthiş Özelliklerinden Haberiniz Var mı

# Taslak olarak Kaydetme veya Bookmark Özelliği

Bu özellik sayesinde beğendiğiniz bir fotoğrafı ilerleyen bir zamanda kullanmak isterseniz taslak olarak kaydedebilirsiniz. Instagram artık yer imleri içeriyor ve paylaşmayı unuttuğunuz fotoğrafların olmamasını sağlıyor. Herhangi bir görüntünün sağ alt köşesinde bulunan yer imi butonuna basarak bu özelliği kullanabilirsiniz.

# Geriye Sarma ve Hashtag

Bunlar da Instagram’ın yeni özellikleri arasında yer alıyor ve Instagram Hikayeler ile çalışıyor. Kısa zamanda normal kullanıma da açılacağını söyleyebiliriz. Her zaman yaptığınız gibi bir şeyler kaydedin ve Modlar’ı sağa kaydırın. Burada hashtag ve geriye sarma özelliklerini göreceksiniz.

Instagram'ın Bu Müthiş Özelliklerinden Haberiniz Var mı

Geriye sarma (Rewind) adından da anlaşılacağı üzere bir videoyu tersten oynatmanızı sağlar. Hashtag ise hikayelerinize yeni etiketler belirlemenize yardımcı olur.

# Kendini Yok Eden Paylaşımlar

Instagram’a eklenen direkt mesajları hepimiz biliyoruz. Fakat kendini imha eden mesajlar göndermeyi hiç denediniz mi? Bunu yapmak için Direkt Mesajlar bölümüne gelin ve aşağıdaki mavi kamera simgesine dokunun. Çektiğiniz fotoğraflar bir süre sonra kendiliğinden kaybolacaktır.

#Albüm Oluşturma Özelliği

En çabuk benimsenen özelliklerden biri olan albüm oluşturma özelliği, normal kullanımda fotoğraflarınızı bir albüm gibi sıralamanıza olanak veriyor. Son derece faydalı bir özellik olan albüm oluşturma, fotoğraf yükleme alanından kolaylıkla kullanılabiliyor.

Instagram'ın Bu Müthiş Özelliklerinden Haberiniz Var mı

#Masaüstünden Instagram Kullanımı

Bu konuda hemen heyecanlanmayın, ancak üçüncü parti uygulamalar aracılığı ile bunları yapabilirsiniz.

#İki Adımlı Kimlik Doğrulama

Instagram'ın Bu Müthiş Özelliklerinden Haberiniz Var mı

Güvenliğe önem veririm diyorsanız, Instagram’a iki adımlı kimlik doğrulama ile ulaşmanız artık mümkün. Profilinize gidin ve ayarlar bölümünden İki Adımlı Doğrulama’yı açın. Günümüzde en gerekli güvenlik önlemlerinden biri diyebilirim. Daha ayrıntılı anlatım için Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır  yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap