Intel True Key Nasıl Kaldırılır?

Intel True Key Nasıl Kaldırılır?

Intel True Key kaldırma esnasında “Bir sorun oluştu. Lütfen bu pencereyi kapatıp tekrar deneyin” uyarısı ile karşılaşıyorsanız Intel True Key Nasıl Kaldırılır yazımızda bu sorunun kesin çözümünü bulabilirsiniz.

Adobe Flash Player indirdiğimizde yada güncellediğimizde isteğe bağlı olarak Intel True Key programıda yüklenir. Ancak bu yazılımı kaldırmak istediğimizde bazı problemler ile karşılaşabiliriz, bu yazılım maalesef normal kalşdırma yöntemleri ile kaldırılamamaktadır.

Öncelikle TruKey nedir, TruKey ne işe yarar sorusunun cevabını verelim; Intel tarafından sunulan bir şifre yönetim yazılımıdır. Yüz tanıma, parmak izi veya özel güvenlik cihazlarınızı kullanarak sistemlere girişinizi daha hızlı ve güvenli yapmanızı vadeden bir yazılımdır. Arka planda çalışarak güçlü şifreler belirlemenize ve şifrelerinizi hatırlamanıza yardımcı olur.

Intel True Key Nasıl Kaldırılır?

Aşağıda hem tarayıcımıza yüklediğimiz eklenti şeklindeki hemde bilgisayarımıza yüklediğimiz yazılım olarak gelen Intel True Key Nasıl Kaldırılır adım adım anlatıyoruz.

Yazılım bilgisayarımıza yüklenmenin yanı sıra, tarayıcılara da eklenti olarak yüklenmektedir. Öncelikle tarayıcımızda bulunan eklentiyi kaldıralım.

Google Chrome: chrome://extensions/

Mozilla Firefox: about:addons

Tarayıcımızın eklenti sayfasına giriş yaptıktan sonra ; True Key by Intel Security eklentisinin yanında bulunan çöp kutusuna tıklayarak eklentiyi kaldırıyoruz.

Intel True Key Nasıl Kaldırılır

Kaldırmayı onaylayın “True Key by Intel Security” kaldırılsın mı ?” seçeğine Kaldır diyerek devam ediyoruz. Dilerseniz Kötüye kullanım bildir seçeneğini işaretleyerek uygulamayı şikayet edebilirsiniz.

Intel True Key Nasıl Kaldırılır

CTRL + ALT + DELETE tuş kombinasyonunu kullanarak görev yöneticisine giriş yapın. Arka planda çalışan tüm True Key ve McAfee.Truekey yazılımlarını tek tek seçerek işlemi sonlandırın. Yani yazılımların arka planda çalışmasını engelleyin.

Intel True Key Nasıl Kaldırılır

İşlemlerin hemen yanında bulunan Hizmetler seçeneğine de giriş yaparak Truekey isimli çalışan bir servis varsa, sağ tıklayıp Hizmeti Durdur seçeneğine tıklayın. Bu sayede programın arka planda çalışmasını tamamen engellemiş oluyoruz.

Intel True Key Nasıl Kaldırılır

Son olarak C: diskinde 2 adet TrueKey klasörü bulunuyor. Bunların ikisinide silmemiz gerekiyor.

  • C:\Program Files\Intel security\True Key
  • C:\Program Files\True Key

Bu dosya yolunu takip ederek klasörleri silin. Eğer silmenize izin vermiyorsa, görev yöneticisinde yazılıma ait çalışan servisler vardır. Yukardaki yolu takip ederek tekrar servisleri durdurmayı deneyin.

Intel True Key Nasıl Kaldırılır

Bu işlemden sonra yazılım tamamen kaldırılmış olacaktır fakat dilerseniz, program ekle / kaldır’a girerek yazılımın kalıntılarını da silebilirsiniz.

Intel True Key Nasıl Kaldırılır

İşlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak: ozengen

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN