Internet Explorer Geçmişi Nasıl Silinir?

Internet Explorer Geçmişi Nasıl Silinir?

İnternet tarayıcınız ziyaret ettiğiniz tüm Web sitelerinin kaydını tutar. Tarayıcı geçmişini silmek sizi gereksiz dosyalardan kurtarır. Peki Internet Explorer Geçmişi Nasıl Silinir?

İnternet tarayıcısı önbelleği, bant genişliğini azaltmak için HTML sayfaları ya da resimler gibi web dökümanlarının, geçici olarak saklandığı bir mekanizmadır. İnternet tarayıcısı önbelleği girilen sitelerin kopyalarını, daha sonraki gezintilerde web sunucusundan indirilmeleri yerine önbellekten yüklenmeleri için saklar.

Çerez, internet tarayıcın tarafından yaratılan ve bilgisayarında saklanan bir dosyadır. Bu dosyalar genelde kullanıcıya özel bilgiler içerir. Tüm bu dosyalar belli bir zaman sonra hem web tarayıcınızı hem de bilgisayarınızı şişirir. Bu da hem yer kaplar hem de sistemi ve internette gezme hızınızı düşürür.

Internet Explorer tarayıcınızda ziyaret ettiğiniz sitelerin tarayıcınızda kayıtlı kalmasını istemiyorsanız IE göz atma geçmişini  yani Internet Explorer tarayıcı geçmişi silme yapabilirsiniz.

Internet Explorer Geçmişi Nasıl Silinir?

1) Internet Explorer’ı açın ve Internet Explorer penceresindeyken “Ctrl + Shift + Delete” tuş kombinasyonuna basınız. Aşağpıdaki gibi bir ekran çıkacak.

Internet Explorer Geçmişi Nasıl Silinir

Buradan silmek istediğimiz dosyaları seçip aşağıdan Sil (Delete) tuşuna basınız.

Dilerseniz bu ekranda “daha fazla göster” butonuna tıklayarak daha detalı olarak Internet Explorer Geçmişini temizleyebilirsiniz.

Internet Explorer Geçmişi Nasıl Silinir?Her seferinde tarayıcı geçmişini temizlemek istemiyorsanız tarayıcı geçmişi kaydetme özelliğini kapatabilirsiniz. Girdiğim siteler görünmesin diyorsanız Tarayıcıda Geçmişi Kaydetmeme Özelliği Nasıl Ayarlanır yazımıza bakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

41 yorum

  1. Harika siniz Allah razı olsun sorunum çözüldü çok teşekkür ler artık sürekli ziyaretciniz olcam

  2. Harika siniz Allah razı olsun sorunum çözüldü çok teşekkür ler artık sürekli ziyaretciniz olcam

  3. Çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm sayenizde . Iyi çalışmalar.

  4. Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun eyw çok sağol bitanesin

  5. Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun eyw çok sağol bitanesin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.