1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET
  3. İnternet Tarayıcılarına Bulaşan Virüs Nasıl Temizlenir?

İnternet Tarayıcılarına Bulaşan Virüs Nasıl Temizlenir?

İnternet Tarayıcılarına Bulaşan Virüs Nasıl Temizlenir?

Bu makelemizde Web Tarayıcınıza bulaşan yapışkan virüslerden bahsedeceğiz.Bu virüsler Web Tarayıcınızın Anasayfasına yapışarak Anasayfanızın sizin istemediğiniz bir sayfada açılmasına neden olur.Çoğu zaman bu virüsler tarayıcı ayarlarını etkileyerek anasayfayı değiştirmenize imkan sunmaz.Şimdi anasayfanıza yapışan ve değişmeyen siteleri nasıl kaldıracağız bir bakalım.

 

1)Google Chrome için masaüstündeki kısayol simgesine sağ tık özellikler üst menüden kısayol seçerek başlangıç yapıyoruz.

2)Hedef kısmında sadece bulunması gereken yazı“C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe”bundan sonra ne varsa resimdede görüldüğü üzere sileceğiz.

3)Bunları yaptıktan sonra uygula ve tamam butonlarına basıp çıkıyoru

İnternet Tarayıcılarına Bulaşan Virüs Nasıl Temizlenir2

1)İnternet Explorer için masaüstündeki kısayol simgesine sağ tık özellikler üst menüden kısayol seçerek başlangıç yapıyoruz.

2)Hedef kısmında sadece bulunması gereken yazı“C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe”bundan sonra ne varsa resimdede görüldüğü üzere sileceğiz.Aynı mantığa devam ediyoruz.

3)Bunları yaptıktan sonra uygula ve tamam butonlarına basıp çıkıyoruz.

İnternet Tarayıcılarına Bulaşan Virüs Nasıl Temizlenir3

1)Mozilla Firefox çin masaüstündeki kısayol simgesine sağ tık özellikler üst menüden kısayol seçerek başlangıç yapıyoruz.

2)Hedef kısmında sadece bulunması gereken yazı “C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe”bundan sonra ne varsa resimdede görüldüğü üzere sileceğiz.

3)Bunları yaptıktan sonra uygula ve tamam butonlarına basıp çıkıyoruz.

İnternet Tarayıcılarına Bulaşan Virüs Nasıl Temizlenir4

Zaman zaman karşılaştığımız sorun haline gelen bu virüs bizce en başarılı olan yöntemden bahsettik.Web tarayıcınızın giriş sayfalarını düzeltmeyi unutmayın.Bu yöntemi denediniz hala sorun çözülmedi ise AdwCleaner ile sisteminizi temizleyebilirsiniz..

Yorum Yap

Yorum Yap